V prvním jarním utkání přivítala křižovatská Juvena na svém hřišti fotbalisty z nedalekého Nového Kostela. Pěkné jarní počasí přilákalo na hřiště do Křižovatky několik desítek diváků, kteří mohli sledovat bojovné utkání, které splnilo očekávání tohoto derby zápasu, když obě mužstva předvedli útočnou hru s mnoha brankovými příležitostmi na obou stranách.

SK ZD Křižovatka 1
Jiskra Nový Kostel 1
po poločase 1:1

V prvním poločase začali lépe domácí, dirigovaní z obrany zkušeným Frantou Novákem. Vytvořili si několik dobrých šancí, z nichž hlavně šance Kmeťě, který prošel domácí obranou až před brankáře hostů Hoyera, ale branku netrefil a průnik Mariánuse, ,jež hosté zastavili až nedovoleným zákrokem zavánějícím penaltou, která se nakonec nekopala, protože rozhodčí usoudil, že zákrok byl na hranici pokutového území.
Hosté zlobili rychlými protiútoky, a tak i obrana domácích musela čelit několika dobrým příležitostem hostů.

Ve 25. minutě se Juvena dočkala vedoucího gólu z kopačky Vaňka, když do prázdné brány dorazil volný míč po akci Metlického, který předběhl stopery hostů a protlačil míč přes vyběhnuvšího Hoyera.

Nový Kostel poté přidal a svojí snahu pak korunovali gólem kapitána hostů Pavla Slováka st. ve 40. min. utkání. Slovák využil chyby domácích, kteří si dávali přednost při odkopu míče u pravé tyče křižovatské branky a míč nekompromisně uklidil do svatyně domácích.

Druhý poločas pak byl přehlídkou bojovného,útočného fotbalu a hra se přelévala na obě strany. Obě mužstva chtěla zvítězit, a tak se bylo na co koukat.V křižovatské brance se několikrát vyznamenal výtečný ,,Saty“, zejména při střelách Slováka z přímého kopu a při střele téhož hráče z bezprostřední blízkosti, kterou jen stěží nohama vyrazil z jinak již opuštěné brány. I Juvena však zaměstnávala brankáře hostů, ale v útoku chyběl potrestaný střelec Honza Melničuk a Kmeť ani V. Melničuk který se do hry dostal v druhém poločase své šance neproměnili. Když už byl překonán gólman Hoyer, zastoupil ho po hlavičce Trubky z bezprostřední blízkosti obránce na brankové čáře.

Obě mužstva by si za předvedenou hru zasloužila 3 body, což ovšem při remíze není možné, a tak nakonec asi odjeli spokojenější hosté, protože si odvážejí bod z venku.
SK ZD Křižovatka: Zimmel M., Ščasný M., Novák F., Srp D., Fiala F., Vaněk R., Mariánus K., Svoboda K., Rada J. (46. Melničuk V.), Metlický J. (46. Trubka L.) , Kmeť.
Utkání, které řídil Slavomír Strmiska, sledovalo 90 diváků.

(jizu)