Fotbalový tým DM Kuchyně neobhájil vítězství z minulých dvou ročníků turnaje O pohár starosty obce Křižovatka a prohráli ve finále na penalty s týmem Pokeru, který tak rozšířil řadu vítězů tohoto tradičního turnaje.

Na fotbalovém hřišti v Křižovatce se uskutečnil už sedmý ročník turnaje O pohár starosty. Účastníky provázelo jako již tradičně nevlídné deštivé počasí, a tak se klání nakonec místo plánovaných 10, zúčastnilo 12 fotbalových týmů, které bojovaly ve dvou skupinách. Z každé skupiny postupovaly dva nejlepší do bojů o prvenství, ostatní pak dle pořadí ve skupinách hrály o konečné umístění.

Vítězství z minulého ročníku obhajovalo mužstvo DM Kuchyně, které nakonec postoupilo i do finále, ve kterém ale doplatilo na neúčast svých tří hráčů (Novák, Holý, Bílek), kteří museli odjet plnit své fotbalové povinnosti do Německa a na penalty podlehlo týmu Poker Cheb.
V souboji o třetí místo vyhrálo Královské Poříčí, které porazilo rovněž na penalty Mouchy z Toga 3:1.


Nejlepším hráčem byl vybrán Václav Vrba (DM Kuchyně), z brankářů byl jako nejlepší vyhlášen Kozák Jan z mužstva Pokeru.


Výsledky
o 11. místo
Phoenix United –Sklípkani 0:3 kont. (Phoenix odjel dříve)
o 9. místo
Junioři-Skalná 2:0
o 7. místo
Zevláci-FK Bílá Sedma 1:1, na penalty 6:5
o 5. místo
PSK Cheb-Real Cheb 0:1
semifinále
DM Kuchyně-Mouchy z Toga 2:2, penalty 2:1, Poker-Královské Poříčí 1:1, penalty 3:2
o 3. místo
Královské Poříčí-Mouchy z Toga- penalty 3:1
Finále
DM Kuchyně-Poker Cheb 0:0, penalty 3:2
Sportovní klub a obec Křižovatka děkuje všem zúčastněným mužstvům, fanouškům, sponzorům a fungujícím pořadatelům za předvedené výkony jak na hřišti, tak v zákulisí.
Zvláštní poděkování patří pánům rozhodčím Vošmikovi a Francůzovi, kteří museli bojovat s nepřízní počasí a na zmoklém trávníku strávili největší porci času.
Všichni se už těší na shledanou za rok u příštího, už 8. ročníku tohoto tradičního fotbalového turnaje.

(jizu)