Na první jarní utkání krajského přeboru v kopané se přišlo v Mariánských Lázních podívat 300 diváků.

FC Viktoria Mar. Lázně 0
Spartak Chodov 0

V prvním poločase měli mírně navrch domácí hráči, kteří ovšem nedokázali svojí snahu proměnit ke vstřelení gólu.
Hosté jako jeden z favoritů soutěže hrál velmi zodpovědně v obranné činnosti a vyčkával na chybu svého soupeře. Také větší ohrožení domácí svatyně přišlo až ve 40. min. utkání po střele Draxala.

Ze strany domácího týmu stojí za zmínku nebezpečná střela Horta v 11. min., kterou s menšími problémy gólman Dutz vyřešil. Následovala 16. min. a nádherně přesný pas domácího Ščasnára do vápna Chodova, ale Kafka neměl svůj den.

Ve 37. min. předvedl  pěknou individuální akci Radil, který pronikl po pravé straně do šestnáctky hostů, ale jeho centr stačil Macák odvrátit na rohový kop. A tak diváci nakonec v prvním poločase viděli jen vítězství domácích hráčů na udělení žlutých karet v poměru 2:1.
Ve druhé půli utkání se karta začala obracet a hosté pomalu a jistě začali ukazovat, proč jsou na špici tabulky soutěže. Jejich mírná územní a i fotbalová převaha narůstala a v závěru utkání již měli jasně navrch.

Většina času druhé části duelu se odehrála na polovině domácích hráčů a jen díky brankáři Šmejkalovi, který předvedl své umění a nenechal se překonat, udrželi domácí čisté konto a s konečným výsledkem 0:0 byli spokojenější.
Hosté by si zasloužili za hru ve druhé části zápasu zvítězit, ale na kdyby se nehraje. Domácí si na druhé straně za předvedenou hru v první části utkání remízu zaslouží.
A tak nejvíce diváckého vzruchu přinesly minuty, kdy došlo k úplně zbytečným emocím a následným udělením červených karet po jedné na každé straně.
Utkání řídila trojice rozhodčích Bacík, Adamec, Janoušek. Delegátem utkání byl J. Zdvihal.
Viktoria Mar. Lázně: Šmejkal – Hadač, L. Kovář, Švejda, Zeman, Hort, Ščasnár, V. Semančík, M. Semančík (Braniš), Kafka, Radil. Trenér M. Zeman, asistent J. Martínek, ved. mužstva A. Klier.


(vást)