Velmi rychle se blíží zahájení fotbalových soutěží a přípravné období finišuje do svého závěru.Viktoria sehrála v neděli další přátelské utkání s německým týmem Bad Lausick (nachází se v blízkosti Lipska – asi 35 km) a hraje německou soutěž na úrovni naší divize. Škoda jen, že toto utkání bylo málo propagované a mnoho diváků tak přišlo o fotbalovou lahůdku.

Viktoria Mar. Lázně 1
FC 1990 Bad Lausick 0
po poločase 0:0

Hosté předváděli klasický německý fotbal s vysokým nasazením a důrazem až do závěrečného hvizdu rozhodčího. První poločas se hrál za mírné územní převahy hostujícího týmu, který měl několik slibných gólových příležitostí, ale obrana Viktorky v čele s brankářem Šmejkalem udržela čisté konto. Domácí hráči, kteří sehráli málo utkání s kvalitními soupeři, naposledy s divizní J. Domažlice, se pomalu dostávali do tempa a vytvořili si dvě až tři pěkné fotbalové šance. Svůj podíl na tom má také hledání optimální sestavy.

Ve druhé půli došlo na obou stranách k přesunům a několika změnám. V parném letním počasí se hrálo také o prestiž a obě mužstva chtěla v utkání zvítězit. Široký kádr hráčů Viktorky, bojující o základní sestavu, vyrovnal hru a začal více ohrožovat branku hostů.

V 58. min.přišla první super šance. Před šestnáctkou hostů si dvakrát rychle mezi sebou vyměnili míč Hort se Zemanem, ale lob Zemana skončil na síti za břevnem soupeřovy svatyně. Následný protiútok hostů zastavila domácí obrana těsně za půlící čárou, k míči se dostal Zeman, přihrál do běhu Jakubíkovi podél lajnové čáry na pravé straně, ten utekl obraně hostů a jeho přesný přízemní centr doklepl do sítě Buday – 1:0. Zaskočení hosté mohli inkasovat podruhé v 69. min. po akci, kterou založil Buday se Zemanem, ale Fára sám před brankářem netrefil přesně míč.

Domácí měli v této fázi hry jasně navrch. V 74. min. předvedl vynikající zákrok gólman hostů po čítankové akci domácích a následné dělovce Horta. Po rohovém kopu přišel další výborný zákrok brankáře, a tak, jak je o Němcích známé začala jejich fotbalová ofenzíva. S velkým nasazením alespoň o vyrovnání neustále ohrožovali branku domácích, kteří jen s vypětím všech sil a fotbalovým štěstím odolávali náporu a když před posledním hvizdem rozhodčího vystřihl parádní zákrok střídající brankář Čeček, skončilo toto utkání jednogólovým vítězstvím Viktorky.
Viktorie Mariánské Lázně: Šmejkal (Čeček), Švejda (Jakubík), Hadač, L. Kovář, Semančík, Fára, Hort, J. Kovář (Buday), Zeman, T. Kafka (Ščasnár),V. Kafka (Daneziev). Tr. M. Zeman, as. Martínek.

(vást)