Na hřišti v Odravě se uskutečnil už sedmý ročník turnaje v malé kopané Phoenix Cup, který pořádal sportovní klub Phoenix Cheb ve spolupráci se zástupci Karlovarského kraje pro sportovní činnost.

Šest týmů systémem každý s každým změřilo své síly v celkem vyrovnaných duelech. Už úvodní zápas Markéty s Country Clubem napověděl, že se všechno bude odvíjet od bojovnosti a houževnatosti. Od úvodního hvizdu a slavnostního výkopu starostky obce Odrava Alžběty Derahové panovala na hřišti víkendová pohoda. Slunečné až parné počasí provázelo účastníky turnaje po celou dobu klání, ale na jejich výkonech to nebylo znát.

Kováři Cheb opět potvrdili roli favorita a podruhé obhájili titul Phoenix Cupu, když ztratili pouze bod s Markétou. Přes úvodní prohru se dařilo skvěle i Country Clubu, který si nakonec odvezl pomyslné stříbro. O umístění na 3.–5. místě musela rozhodnout malá tabulka vzájemných utkání a následně i skóre. Pořádající tým tak nakonec získal vytoužený bronzový pohár.

Poděkování patří všem zúčastněným týmům a odravské starostce za kladný přístup v jednání o turnajovém zabezpečení.
Nejlepším střelcem turnaje se stal Daniel Draksl z vítězného celku Kovářů, který nastřílel sopupeřům jedenáct branek.

Výsledky
Kováři Cheb – Country Club 5:1, – Phoenix Cheb 3:2, – Atletico 5:0, – Markéta 1:1, – Kokotor 6:3.
Country Club – Phoenix Cheb 2:0, – Atletico 3:2, – Markéta 0:1, – Kokotor 3:1.
Phoenix Cheb – Atletico 1:1, – Markéta 2:1, – Kokotor 4:0.
Atletico – Markéta 2:1, – Kokotor 2:0.
Markéta – Kokotor 4:1.

Konečné pořadí
1. Kováři Cheb
2. Country Club
3. Phoenix Cheb
4. Atletico Cheb
5. Markéta Cheb
6.. Kokotor

Turnajová klání pokračují už tento víkend, kdy se v sobotu 8. srpna koná na hřišti v Třebeni Memoriál Radka Klepáčka. Zájemci se mohou hlásit u Milana Hubky nebo Jiřího Píchovce.