O povinné výhře rozhodli baníkovci již v prvních patnácti minutách hry, kdy vstřelili dvě branky.

„Do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme co nejdříve vstřelit branku a uklidnit se. To se nám povedlo, ale do klidu jsme se nedostali,“ poznamenal k úvodu duelu sokolovský trenér Stanislav Purkart.

Tu první vstřelil v 5. minutě ze značky pokutového kopu Podrazký, který tak potrestal nedovolený zákrok na pronikajícího Nádeníčka. Tu druhou pak v 15. minutě Čada. Po centru Podrazkého na zadní tyč, který vrátil zpět do ohně právě Čada, tomu ho vrátil zpět Duchnič, a sokolovský forvard nezaváhal. Před obrátkou stran se však prosadili i domácí, když ve 37. minutě skóroval z hranice šestnáctky Gnahoui.

Vstřelená branka jako by domácí jedenáctku v čele s ostřílenými hochy s ligovými zkušenostmi pokropila živou vodou. „Brozany mají velmi zkušený kádr, navíc za ně hraje pět exligových hráčů. Musíme uznat, že soupeř měl kvalitu,“ bilancoval Purkart. Ta se promítla i do závěru utkání.
„Při vedení 2:0 jsme neměli polevit. Tím jsme pouze nastartovali domácí k aktivitě,“ dobře ví Purkart.

I baníkovci se však dostávali na brozanském hřišti do stoprocentních příležitostí. Bohužel bez brankového efektu. Své by o tom mohli povídat například Nádeníček či Duchnič. „Věřím tomu, že kdybychom přidali třetí branku, tak by bylo hotovo,“ zamyslel se sokolovský lodivod.

Nakonec hráči Sokolova udrželi své vedení, a postoupili tak do druhé fáze poháru ČMFS. „S postupem jsme spokojeni. S předvedenou hrou již méně,“ smutně podotkl Purkart. V dalším pohárovém kole se tak baníkovci opět představí na hřišti soupeře. Druhého září je totiž čeká oproti Brozanům o hodně těžší soupeř, druholigová Viktoria Žižkov.

Brozany – Sokolov 1:2
Branky: 37. Gnahoui – 5. Podrazký (PK), 15. Čada. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Paták – Zlámal, Moláček. ŽK: 4:1. Diváci: 150.
FK Baník Sokolov: Zacharda – Šmerda, Hrabáč (46. Kura), Knakal, Hanzlík – Podrazký, Javorský (76. Prchal), Čada, Vaněček – Nádeníček, Duchnič (82. Dejmak). Trenér: Stanislav Purkart.