V posledním přípravném utkání před mistrovskými zápasy jara 2008 hrál Union s divizním Rakovníkem.

SK Rakovník 1
FK Union Cheb 2001 5
po poločase 1:2

V prvním poločase se hrálo ve svižném tempu. Skóre otevřel v 11. minutě Borovský po přihrávce Linharta. O deset minut později zahrozili Rakovničtí, ale jejich příležitost Kunc bravurně zmařil. V téže minutě se objevil sám před brankářem Sládeček, ale neproměnil. Ve 26. minutě však David Sládeček zvýšil na 0:2 po narážečce Borovského, který se však ve 36. minutě nešťastně srazil s obráncem a musel odstoupit ze hry. Rakovničtí podnikli ve 38. minutě rychlý brejk a po zaváhání chebské obrany snížili na 1:2.

Ve druhém poločase se hrálo převážně na polovině Rakovníka.

V 54. min. byl Vlasta Chod sám před brankářem, ale neproměnil, v 57. min. bombu Škantára brankář kryl, v 61. min. Sládeček střelou z velkého vápna zvýšil 1:3, v 80. další centr Linharta za hranici velkého vápna Benko poslal bombu z voleje, ale gólman se opět vyznamenal. V 87. min. centroval Benka z levé strany a Barvínek hlavou přídal čtvrtý gól Unionu. V 89. Vagrčka uvolňuje Škantára, ten se zbavil na velkém vápně dvou obránců a krásnou střelou k tyči zvýšil na konečných 1:5.

Union Cheb: Kunc (70. Arkenberg), Kocour (46. Bauer), Martínek, Sviták, Benko, Linhart, Chod, Vagrčka, Jungman, Sládeček (65. Barvínek), Borovský (36. Škantár).
„Do utkání nezasáhli Mašek, Macháček, Vacho, Šebesta, Vašata a Mour, přesto jsme vyhráli zaslouženě. Tím pro nás příprava končí a už myslíme na první mistrovské utkání doma s Vyšehradem. Hráči v přípravě pracovali poctivě a věříme, že tuto dřinu na jaře zúročí, přeje si asistent trenéra Petr Holota.

(daku)