Po upracovaném, ale důležitém domácím vítězství minulého týdne nad Náchodem chtěli hráči Unionu přivézt nějaký ten bodík z horké půdy v Mladé Boleslavi.

Ml. Boleslav B 0
Union Cheb 3
po poločase 0:2

Rezerva domácích, posílená o šest hráčů „A“ týmu, vstoupila do utkání aktivněji a již ve druhé minutě mohlo být zle. Po centru z pravé strany hlavičkoval exligový Mašek do břevna, odražený balon se dostal opět k útočníkovi domácích, ale brankář Kunc jeho šanci skvělým zákrokem vytěsnil na roh.

S hráči Unionu začátek utkání neotřásl a opět se potvrdilo známé “nedáš - dostaneš“. V 6. minutě se na hranici pokutového území uvolnil Chod a křížnou střelou překonal brankáře domácích 0:1. Boleslavští hráči se snažili vyrovnat, ale chebští fotbalisté je svým zodpovědným výkonem do vážné příležitosti nepustili.

Ve 40. minutě zahrával Union standardní situaci. Vašata stříleným centrem našel Sládečka, který hlavičkoval do tyče od které se míč odrazil k Linhartovi a ten z velkého vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2.
Do druhého poločasu nastoupili chebští fotbalisté s cílem udržet co nejdéle čisté konto, hrozit rychlými protiútoky a nedovolit Boleslavským vstřelit kontaktní branku.

Ve 49. minutě byl faulován hostující Mour. Z následného trestného kopu Chod zatočil míč do vápna a pro Svitáka nebyl problém hlavou stanovit na konečných 0:3. Začátek druhé půle a rychlý třetí gól Unionu otřásl s fotbalisty Boleslavi tak, že se již nezmohli na soustavný tlak a nenašli v sobě sílu utkání zvrátit. Union vezl z Boleslavi tři důležité body.

Union Cheb: Kunc - Bauer, Martínek, Sviták, Vašata - Linhart (84. Kocour), Šebesta, Chod, Mour - Sládeček (78. Barvínek), Borovský (68. Macháček).
„Po disciplinovaném a zodpovědném výkonu, který jsme dnes předvedli, jsme zaslouženě zvítězili. V druhém poločase za stavu 0:3 jsme kontrolovali hru a z několika rychlých protiútoků jsme mohli náskok ještě zvýšit. Důležité však je, že jsme již ve druhém utkání v řadě neinkasovali,“ uvedl po utkání asistent trenéra Petr Holota.

Spokojený byl po zápase také prezident Unionu JUDr. Petr Němec: „Po utkání s Blšany jsme už byli odepisováni. ČFL je těžká a náročná soutěž, každý zápas je jiný. Boleslav byla o třídu silnější než Vyšehrad nebo Blšany a kluci jí dali trojku. Vítězství je o to cennější, že když se podíváme na sestavu Boleslavi, vidíme, že nastoupila se šesti hráči s prvoligovou zkušeností. Po zápase mi volal pan starosta MUDr. Jan Svoboda, a předseda KKFS ing. Rostislav Votík. Oba měli velkou radost, blahopřáli hráčům k vítězství. To jsou momenty, které potěší nejen hráče, ale i realizační tým. Je před námi ještě dlouhý peloton zápasů, vítězství je krásné, ale zítra už musíme myslet na Liberec.“

(David Kuna)