Po dvou vítězných zápasech Unionu Cheb v české fotbalové lize se očekávalo, že na domácí půdě bude Union i do třetice úspěšný.
To by však museli Chebští využít gólové příležitosti, které si vytvořili.

FK Union Cheb 2001 1
FC Slovan Liberec B 2
po poločase 1:0

Hráči Unionu začali utkání aktivně a domácí si ani lepší úvod střetnutí nemohli přát.

Už v 5. minutě unikl liberecké obraně Borovský - vystřelil, brankář hostí střelu vyrazil jen před sebe, kde číhal nikým neatakován Chod a doklepl míč do prázdné brány 1:0. Hostující hráči byli rychlou brankou zaskočeni a Union zcela ovládal hru.
Ve 20. minutě se na levé straně uvolnil Mour odcentroval, ale Borovský jen nastřelil brankáře. V 37. minutě unikl hostující obraně Linhart postupoval sám na brankáře, který jeho střelu vytěsnil na rohový kop.

Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. Union jednoznačně liberecký tým přehrával a dostával se do jedné šance za druhou. V 49. minutě mohl skórovat Sládeček, ale hlavou jen těsně přestřelil branku hostí. V 51. minutě byl v pokutovém území sražen Borovský, ale píšťalka ne zcela přesného rozhodčího Černého zůstala němá.

V 55. minutě po krásné přihrávce Sládečka šel sám na brankáře Borovský, ale vyloženou šanci trestuhodně zahodil. V 57. minutě utekl liberecké obraně Mour, stříleným centrem našel Borovského, který však opět selhal a nedokázal doklepnout míč do prázdné brány. V 74. minutě po ojedinělém útoku hostů rozhodčí odpískal k údivu všech pokutový kop za nastřelenou ruku domácích. Bejbl se nemýlil a srovnal na 1:1.
Hráči Unionu se poté snažili vstřelit druhou branku a strhnout vedení na svoji stranu. V této době se hráči Liberce soustředili na defenzívu a ubránění důležitého bodu.

V 83. minutě však liberečtí podnikli rychlý brejk, Širanec vystřelil z hranice velkého vápna, Kunc jeho střelu vyrazil jen k nohám osamoceného Zemana a ten stanovil na konečných 1:2.

Asistent trenéra Petr Holota: „V dnešním utkání jsme výborně zvládli vstup, ve kterém jsme si vypracovali několik dobrých příležitostí a jednu z nich jsme brzy proměnili. Poté jsme měli spoustu příležitostí náskok zvýšit, což se nám bohužel nepodařilo. Na začátku druhého poločasu jsme měli další vyložené příležitosti, jak náskok zvýšit, ale opět jsme selhali v koncovce. Po neproměněných příležitostech přišel zákonitě trest a vyrovnání z penalty. V závěru utkání jsme se snažili strhnout vítězství ve svůj prospěch, ale bohužel jsme inkasovali z rychlého protiútoku hostů.“
Union Cheb: Kunc - Bauer, Martínek, Sviták, Vašata - Linhart, Chod (72.Jungman), Šebesta, Mour (88. Macháček) - Sládeček, Borovský (75. Barvínek). Rozhodčí: Černý, Koval, Stumpf.

(David Kuna)