Chebští fotbalisté odjížděli do Plzně s cílem potřetí v řadě bodovat a tím udržet bodový rozdíl mezi mužstvy.

FC Viktoria Plzeň B 0
FK Union Cheb 2001 0

Do utkání vstoupili lépe chebští hráči, kteří dobře kombinovali a celý první poločas byli lepším týmem. Již v 7. minutě vysunul dlouhým balonem Vašata Borovského, který našel zpětnou přihrávkou Choda, ale ten z hranice velkého vápna těsně přestřelil.

V 11. minutě byl v pokutovém území stažen Borovský, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 25. minutě unikal domácí obraně Sládeček, byl opět stažen domácími zadáky v pokutovém území, ale ani tentokrát ne zcela přesný rozhodčí penaltu neodpískal. S hráči Unionu tato situace neotřásla byli aktivnější a podnikali další nebezpečné útoky.

V 27. minutě zahrával přímý volný kop Vašata, ve vápně nejvýše vyskočil Sviták a krásnou hlavičkou orazítkoval břevno branky domácích. Z jediné akce domácích v prvním poločase mohlo být zle, když se ve 45. minutě dostal Psohlavec k odraženému míči na malém vápně, ale Kunc jeho střelu skvělým zákrokem vytlačil nad branku.

Ve druhém poločase hráči domácích, vědomi si důležitosti utkání, chtěli strhnout vítězství na svoji stranu a začali nakopávat dlouhé balony do šestnáctky.

V 51. minutě se po jednom z centrů dostal k balonu Psohlavec a hlavou orazítkoval stejnou branku jako v prvním poločase Sviták. O minutu později upadl (nejspíše únavou) v pokutovém území Psohlavec a k údivu všech tentokrát rozhodčí pokutový kop bez váhání nařídil. Odchovanec plzeňského fotbalu Jakub Kunc se ale vytáhl a krásným zákrokem penaltu domácím chytil.

Poté hra znervózněla, bylo vidět spousty osobních soubojů ve středu pole, ale ani jedno z mužstev si již brankovou příležitost nevytvořilo, a tak si západočeské kluby body rozdělily.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, soupeře jsme přehrávali, dobře kombinovali a vyráželi do rychlých protiútoků. Ani jeden jsme bohužel nedokázali proměnit. Ve druhém poločase se začali Plzeňští dostávat do šestnáctky nakopávanými balony se kterými jsme si ale poradili, a tak si po dobrém taktickém výkonu odvážíme bod. Velký podíl na tomto výsledku má brankář Kunc, který zneškodnil pokutový kop,“ uvedl Petr Holota, asistent hlavního kouče Unionu Cheb.

Union Cheb: Kunc - Mašek, Martínek, Sviták, Vašata - Bauer, Chod, Šebesta, Mour - Sládeček (76. Jungman), Borovský (90. Macháček). Rozhodčí: Benedikt - Průcha, Mokrusch.

(David Kuna)