Většina fanoušků chebského Unionu se musela smířit s tím, že chebské mužstvo zmizelo z mapy třetiligové soutěže. Nyní se Union Cheb prezentuje v krajském přeboru se zcela novým a velmi mladým mužstvem. Co přinese fotbalová sezóna 2008/2009 Unionu Cheb. Na to odpověděl na www.fkunioncheb.cz prezident Unionu JUDr. Petr Němec. My celé jeho prohlášení přinášíme v plném znění.

„Během června a července jsem se setkal s mnoha názory – že by bylo nejlepší klub zrušit, protože v Chebu se pořádné podpory nikdy nedočká, že ani lidé o fotbal nestojí.

Na to mám jedinou odpověď – klub jsme samozřejmě zrušit mohli a málokdo by se tomu divil. Ale to nechci připustit, protože Union není jen soutěž A mužstva, ale také téměř dvou set dětí, pro které je fotbal smysluplným využitím volného času, které si užívají prvních úspěchů i zklamání v soutěžním sportu. V tomto mém rozhodnutí mne podporují ti, kteří v Unionu zůstali a dále obětavě pracují. Jistě zklameme nemálo těch, kteří Unionu nepřejí. Ligové pozice jsme sice opustili, ale takových klubů, které byly na pokraji krachu a znovu zvedly hlavu už v Čechách bylo a bude…

Do soutěžního ročníku KKP 2008/2009 vstupuje Union s velmi mladým kádrem.
Z hráčů, kteří hráli ČFL zůstali věrni David Sládeček, Petar Aleksič, Míra Šebesta a Jakub Kunc. Jakuba však, pokud bude možnost, uvolníme na hostování, protože má velmi dobré předpoklady chytat ve vyšší soutěži. Prodávat bychom ho však nechtěli, protože si vážíme jeho dobrého vztahu k Unionu.

Žádného z hráčů, kteří hráli ČFL jsme nepřemlouvali aby zůstal; jedná se o hráče, kteří mají dispozice pro ČFL i vyšší soutěže, proto jsme jim zajistili dobré angažmá. Macháček, Vacho a Chod sice budou hostovat, ale zůstávají dále kmenovými hráči Unionu, i když i o ně byl zájem.

Ještě před soutěží jsem byl mezi hráči, kteří budou hrát KP mužů. Přestože jsou v dorosteneckém věku (16 – 18 let) cítil jsem jejich odvahu a odhodlání hájit barvy Unionu proti mnohem starším a zkušenějším hráčům. Tento kádr je momentálně to nejlepší, co Union má, a věřím, že se o ně i přes jejich mládí bát nemusíme. Chtějí se za Union rvát, pochopili, že je to jejich klub, jejich modrobílé barvy, mají vztah k Chebu, kde vesměs chodí do školy a jsem přesvědčen, že nedají nikomu nic zadarmo. Velmi náročně trénovali a dobře regenerovali, mají kondici, talent a odvahu. Na druhé straně jim chybí herní a taktická vyzrálost a zkušenosti. V tom se ale jistě budou zápas od zápasu zlepšovat. Vůle a entuziasmus jim nechybí, pokud vydrží a budou na sobě i dále pracovat, jistě během dvou let překvapí.

Jsou to odchovanci Unionu a věřím a doufám, že tuto skutečnost budou vnímat i diváci.
Před nové mužstvo jsme nepostavili žádný výkonnostní cíl. Slyšíme hlasy, které už nyní „vědí“, že Union vypadne z KP. Já zase říkám, že zajíce budeme počítat po honu. Favorit soutěže je jasný – FK Baník Sokolov B. Ale kdo vypadne, to zdaleka jasné není.

Naši kluci táhnou za jeden provaz, své zkušenosti jim předají Šebesta, Alexič, Sládeček i Kunc a mladí porostou. Budeme mít trpělivost a uvidíme.
Mládežnická základna a mladý kádr A mužstva je naše naděje v lepší budoucnost klubu a věřím, že diváci tuto skutečnost pochopí, podpoří naše mladé hráče v jejich úsilí a oni se budou chtít odměnit svými výkony.
Takže na závěr – zvu příznivce Unionu a fotbalu na naše utkání a děkuji těm, kteří umožňují, že Union může (i když skromně) pokračovat ve své činnosti.“

Chebští už v prvním kole v Aši dokázali, že rozhodně nechtějí hrát v soutěži roli outsidera.