K poslednímu podzimnímu utkání krajského přeboru nastupovali hráči Unionu Cheb proti mužstvu FK Ostrov. V prvních dvaceti minutách utkání si ani jedno z mužstev nevytvořilo žádnou příležitost.

FK Union Cheb 2001 1

FK Ostrov 2

po poločase 0:1

K první vážnější akci se dostali hosté ve 26. minutě, kdy se však vyznamenal brankář Chmel, který chytil střelu Piskáčka z malého vápna. Domácí tým, kterému v útoku citelně chyběl s nataženým svalem laborující nejlepší střelec týmu Sládeček, se k první střele dostal až ve 35. minutě, kdy po přihrávce Šebesty střílel Hudeček. Střela však skončila vedle levé tyče hostující branky. Ve 37. minutě se hosté ujali vedení, když po přihrávce Ušáka se prudkou střelou k pravé tyči trefil Mahr – 0:1. Domácí se po obdržené brance v závěru prvního poločasu snažili o vyrovnání, ale při zakončení chybělo více štěstí. Před závěrem poločasu ve 43. minutě vystřídal zraněného Klepáčka Žahourek.

Do druhého poločasu trenér Aleksič provedl další změnu v týmu Unionu. V útoku Hudečka nahradil Černý. Domácí tým se i nadále pokoušel o vyrovnání stavu, ale střelci neměli svůj den. Druhý trest přišel v 60. minutě. Po akci hostí se na hranici velkého vápna nejlépe orientoval Ušák a z otočky vstřelil křížnou střelou druhou branku Ostrova – 0:2. Domácí se dostali zpět do zápasu v 65. minutě, kdy po rozehraném rohovém kopu se dostal k míči Šebesta, který hlavičkou pod břevno vstřelil kontaktní branku – 1:2.

V 66. minutě trenér Aleksič sáhl k poslednímu střídání. Na hřiště, ve snaze vyrovnat stav utkání, přišel Sládeček, který nahradil Řezáče. Příchodem Davida Sládečka si tým začal více věřit a zatlačil soupeře na jeho polovinu. Výsledkem bylo několik přímých kopů, které si ale cestu do branky Frydrýna nenašly. Poslední šanci vyrovnat měli hráči Unionu v 90. minutě, když hosté zahráli na hranici velkého vápna rukou. Na rozehraný trestný kop si naběhl Sládeček, ale když jeho střelu brankář Ostrova chytil, bylo jasné, že se ze zisku tří bodů budou radovat hosté z Ostrova.

Branky: 65. Šebesta – 37. Mahr, 60. Ušák.

Žluté karty: 2:3. Rozhodčí: Chládek, Balhar, Chrástecký. Delegát FS: Mlčoch Antonín. Utkání přihlíželo 140 diváků.

FK Union Cheb 2001: Chmel – Rolník Tomáš, Klepáček (43. Žahourek), Rolník Aleš, Těšínský – Dobeš, Alexa, Šebesta, Řezáč (66. Sládeček) – Pilař, Hudeček (46. Černý). Připraveni: Čvančara, Janota V., Volf, Kubinec. Trenér Petar Aleksič

FK Ostrov: Frydrýn – Tomaň, Hemzáček, Lorenc, Piskáček, Koročínský, Jura, Ušák, Koudelka, Mahr, Semivan (77. Přibyl). Tr. Štěpánek.

„Dnešní utkání jsme chtěli vyhrát, ale herně i střelecky se nám nedařilo jako v minulých utkáních. Citelně nám v útoku chyběl od začátku utkání David Sládeček, který vždy na sebe váže minimálně dva hráče soupeře. S jeho příchodem na posledních pětadvacet minut se sice naše hra zlepšila, vytvořili jsme si územní převahu, ale vyrovnat se nám dnes nepodařilo. I přes prohru bych však chtěl našemu mladému týmu poděkovat za předváděné výkony v podzimních utkáních krajského přeboru. Poděkování patří rovněž divákům,“ vzkázal chebským příznivcům Miroslav Šebesta.

(Zdeněk Volf)