Za krásného slunečného počasí hostil FK Union Cheb 2001 ve 20. kole krajského přeboru na domácím trávníku poslední celek přeboru mužů tým z Jáchymova. Postavení v tabulce obou kolektivů bylo i obrazem hry, který byl k vidění na trávníku chebské Lokomotivy.

FK Union Cheb 2001 5
Jáchymov 0
po poločase 2:0

Od úvodního hvizdu domácí celek zatlačil hráče Jáchymova na jejich polovinu a bylo jen otázkou času, kdy přetížená hostující obrana kapituluje. V 10. minutě v souboji o míč fauloval domácí Aleksič hostujícího Kasparidese a hlavní rozhodčí Aubrecht jeho zákrok ocenil žlutou kartou. O sedm minut později Kasparides ze zápasu odstoupil, a protože Jáchymovští přijeli k zápasu s jedenácti hráči, dohrávali zbytek utkání v deseti. Pětasedmdesát přihlížejících diváků se mohlo dočkat první branky v 15. minutě, kdy po přihrávce Řezáče měl ideální příležitost Sládeček, jeho střela levou nohou však minula těsně pravou tyčku Sütteho branky. Ve 20. minutě se blýskl pěknou střelou Pilař, střela šla těsně nad břevnem. Skóre se poprvé měnilo ve 25. minutě, kdy na přihrávku Řezáče si naběhl Míra Dobeš a z dobrých 25 metrů prostřelil hostujícího brankáře – 1:0.

Hosté se zmohli k ojedinělé akci ve 32. minutě, kdy na dlouhý pas si naběhl Chrenák, Aleš Rolník mu míč těsně před vápnem čistým skluzem vypíchl. Skóre prvního poločasu stanovil ve 41. minutě Hudeček. Sládeček vybojoval míč vlevo od velkého vápna soupeře. Přízemní střela prolétla napříč celým vápnem k Pavlu Hudečkovi, který skluzem zvýšil na 2:0.

Před odchodem do šaten mohl ještě zvýšit vedení domácích Šebesta, ale jeho střela po přihrávce Tomáše Rolníka si cestu mezi tyče nenašla.
Druhý poločas začal střídáním v družstvu domácích, kdy střelce druhé branky Hudečka nahradil Zdeněk Volf. Probíhala 47. minuta, když přihrávku Miroslava Šebesty si ideálně zpracoval Dobeš a svojí druhou brankou v utkání zvýšil na 3:0.

V pohodě hrající domácí si i nadále vytvářeli jednu šanci za druhou. Krásný fotbalový moment přišel v 59. minutě. Výborně střílející Míra Dobeš se opřel do míče před hranicí velkého vápna a jeho prudká střela se odrazila od břevna před brankovou čáru do hřiště před kanonýra Unionu Davida Sládečka, který míč mazácky poslal za záda hostujícího brankáře – 4:0.

V téže minutě domácí vystřídali – Řezáče nahradil Jakub Klepáček. Poslední střídání připravil domácí trenér v 71. minutě, kdy za Martina Pilaře přišel na hřiště Pavel Těšínský. Střídající Klepáček v 79. minutě po přihrávkách Volfa a Šebesty netrefil z pěti metrů prázdnou branku. O minutu později se u pravé lajny dostal opět k míči Volf a jeho křížná přihrávka našla ve velkém vápně Sládečka, který stanovil konečný stav utkání na 5:0.

V 81. minutě byl ještě za faul napomínán žlutou kartou domácí Tomáš Rolník.

Utkání s přehledem řídil jako hlavní Jan Aubrecht, na čarách mu asistovali Miroslav Cvrk a Tomáš Krejčí. Delegátem fotbalového svazu byl Rostislav Votík .

Branky: 2 Sládeček (60. a 79.), 2 Dobeš (25., 47.), 1 Hudeček 40.
FK Union Cheb 2001: Buřič - Pilař (71. Těšínský), Rolník T., Aleksič, Hudeček (45. Volf), Alexa, Šebesta, Dobeš, Řezáč (60. Klepáček), Rolník A., Sládeček. Připraveni: Černý, Chmel. Trenéři: Šebesta Miroslav, Aleksič Petar.

Rozhodčí: Aubrecht Jan, Cvrk Miroslav, Krejčí Tomáš. Delegát FS : Votík Rostislav. ŽK: 2:0, 75 diváků.

V příštím kole zajíždí Union Cheb na hřiště DDM Stará Role. Utkání se hraje v sobotu 18.4.2009 od 17 hodin. Doma se hráči Unionu Cheb představí v sobotu 25.4.2009. Od 10:15 hodin budou hostit celek Baníku Union Nové Sedlo.

Hodnocení trenéra Šebesty: „Jsem rád, že všichni hráči splnili naše taktické pokyny, s kterými jsme do utkání šli, a že jsme soupeře prakticky po celý zápas nepustili na naší polovinu. Potěšitelné je rovněž to, že se všem hráčům postupně po nemoci vrací sportovní forma. Závěrem bych chtěl poděkovat věrným fanouškům a věřím, že jedenáct vstřelených branek ve dvou posledních domácích zápasech přivede do hlediště chebské Lokomotivy více fotbalových diváků v dalších zápasech.“