Chebští fotbalisté chtěli v nedělním utkání potvrdit zlepšenou formu a vítězství na půdě Sezimova Ústí z minulého týdne.
Do utkání obě družstva vstoupila opatrně a hra probíhala zejména ve středu pole.

FK Union Cheb 2001 2
FC Graffin Vlašim 1
po poločase 0:1

V 8. minutě však po chybě domácích ve středu pole utekl rychlonohý záložník hostů Vebr a prostřelil křížnou střelou brankáře Kunce – 0:1. S hráči Unionu tato branka otřásla a nemohli se dostat do tempa. Hráči Vlašimi dobře kombinovali a nepouštěli domácí do vážných příležitostí. Během prvního poločasu se již nic důležitého nestalo, a tak odcházeli hosté do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu Chebští nastoupili s cílem alespoň vyrovnat a na hře to bylo znát. Od 65. minuty převzali otěže hry do svých rukou a podnikali jeden nebezpečný útok za druhým. V 75. minutě se k odraženému míči dostal Chod, zbavil se protihráče a nedal brankáři hostí šanci 1:1.
Po vyrovnávací brance bylo vidět utkání nahoru dolů a snaha obou družstev vstřelit vítěznou branku. To se nakonec podařilo ke spokojenosti všech přítomných diváků domácím, když v 88. minutě unikl hostující obraně Jungman, byl sražen v pokutovém území a Chod nařízenou penaltu s přehledem proměnil a dal tak zapomenout na dvě neproměněné penalty v utkání s Blšany 2:1.

Hosté už se na závěrečný tlak nezmohli a Union si připsal do tabulky důležité tři body.
Union Cheb: Sestava: Kunc - Mašek, Sviták, Martínek, Benko (60. Macháček) - Bauer, Šebesta, Chod, Mour - Barvínek (46. Jungman), Borovský (90. Škantár).

Zápasu přihlíželo 200 diváků.
„Musím pochválit kluky za to, že to nezabalili ani za nepříznivého stavu 0:1 a našli sílu utkání zvrátit,“ prohlásil hned po střetnutí Zdeněk Procházka, trenér Unionu Cheb.
Hrdinou utkání byl určitě Vlastimil Chod – autor dvou branek. Chebský střelec se ovšem jako hlavní postava duelu necítil: „Jsem rád, že jsme vyhráli a získali body, které potřebujeme k záchraně. Není tedy důležité, kdo ty góly dával, i když z toho, že jsem dvakrát skóroval, mám samozřejmě radost. Vlašim je kvalitní mužstvo, které má ambice na postup do druhé ligy ze druhého místa.“
O případném provedení pokutového kopu hovořil už před utkáním s trenérem Procházkou. „Trenér se mi zeptal, zda se cítím kopat penaltu, kdyby k ní došolo a já mu odpověděl, že ano,“ uvedl dvougólový střelec nedělního střetnutí české fotbalové ligy. A jak Vlastimil Chod slíbil, tak také učinil.