Fotbalová příprava na mistrovská utkání vrcholí a Viktorka převálcovala účastníka Plzeňského krajského přeboru (skončil na 6. místě) na jeho hřišti vysokým vítězstvím a domácímu mužstvu, které se netajilo touhou po vítězství v generálce na první mistrovské utkání v soutěži na hřišti ZČE Plzeň, udělilo lekci z produktivity.

Město Touškov 1
Viktoria Mar. Lázně 5
po poločase 1:3

Už ve 2. min. utkání si vyměnili míč Buday s J. Kovářem, ten prostrčil míč do uličky Zemanovi, ale první gólovku utkání stačil brankář domácích zneškodnit. Domácí hráči si vytvořili v 15. min. po sérii tří rohových kopů šanci Královcem, ale jeho nebezpečnou hlavičku Šmejkal chytil, rychle rozehrál na Zemana, který proběhl s míčem téměř přes celé hřiště a nedal brankáři žádnou šanci – 0:1. O minutku později se nepovedla rozehrávka Hadačovi ve středu hřiště a domácí Královec svou druhou šancí napodobil Zemana – 1:1.

Ve 21. min. byl faulován J. Kovář. Viktorka překvapila domácí rychlým rozehráním a Buday zahájil v tomto utkání svůj střelecký koncert, tentokrát ještě nezištnou přihrávkou na Ščasnára – 1:2. Ve 36. min. po ose Hort, J. Kovář, Buday vymetl nevídanou střelou zpoza šestnáctky pavučiny ze šibenice domácí svatyně – 1:3.

Domácí hráči nehráli vůbec špatný fotbal, ale kompaktnější a s chutí hrající hosté jim nic nedovolili a naopak mohli své vedení ještě po střele Horta ve 39. min. a neodpískaném faulu na Jakubíka v závěrečné minutě první půle zvýšit.

Ve druhém poločase chtěli domácí s výsledkem něco udělat a hned v úvodu přišli dost zbytečné žluté karty ze strany rozhodčího pro lázeňské hráče (utkání se hrálo s velkým nasazením, ale poměrně čistě), ale poté se již opět hrál fotbal, který přiváděl přítomné domácí diváky a hostující fanoušky,kteří se stačili o poločasu utkání posilnit fantastickými klobáskami a domácím uzeným z udírny přímo v areálu hřiště, do varu. Domácí přidali na důrazu vytvářeli si gólové šance, ale v brance Viktorky měl svůj den Šmejkal a překonat ho i v těch nejvyloženější šancích bylo nad síly fotbalistů Touškova. Zvláště při šancích Noska a Čechury, kteří se dostali až před samotného brankáře, dělovce J. Furbachera v 78. min. a následném rohovém kopu a hlavičce druhého Furbachera (bratra), který nastřelil tyčku, přišla šance na druhé straně. Střídajícího Weisera v 85. min. poslal do šance Hort, ale jeho pokus skončil v boční síti. Tvrdý úder udělil domácím hráčům v závěrečných dvou minutách zápasu Jirka Buday. V 88. min. si pohrál s obránci domácích a zvýšil po spolupráci s Weiserem na 1:4 a v 90. min. přečetil hru a vystihl malou domů,Weiserem atakovaného Furbachera a završil tak skóre utkání na 1:5.

Hráčům a realizačnímu týmu Viktorie přejí fandové elán i do mistrovských utkání, ve kterých by určitě rádi přivítali nasazení jako v utkáních přípravných. Jedině tak totiž mohou mariánskolázeňští fotbalisté přivést ještě větší počet diváků do ochozů na stadion u Ferdinandova pramene.
Viktoria Mariánské Lázně:
Šmejkal – Jakubík, Hadač, Škrabal, L. Kovář, Švejda (Radil), Buday, J. Kovář (Weiser), Zeman, Ščasnár (Daneziev). Trenér M. Zeman, asistent J. Martínek, J. Opava.

(Václav Stanko)