Domácí hráči potvrdili roli favorita ve 21. kole krajského přeboru v kopané a svého bojovného soupeře z Chýše poslali domů bez bodu. Utkání se hrálo na deštěm zkrápěném hřišti a dalo se předpokládat, že terén bude hráče obou týmů hodně zlobit.

Viktoria Mar. Lázně 2
Sokol Chýše 0
po poločase 1:0

První poločas se hrálo za mírné převahy domácích, kteří byli ovšem v proměňování šancí na štíru. Hosté hráli ze zajištěné obrany se snahou o rychlé protiútoky. Do první gólové příležitosti poslal ve 4. min. Zeman Chvala, ale domácí hráč nepřehodil brankáře, který míč vyrazil na rohový kop.

Ve 12. min. po pěkné akci domácích na jeden dotek zakončoval Chval z hranice šestnáctky velmi špatně. Hosté v 15. min. zahrozili po pravé straně a jejich šance skončila rohovým kopem.Ve 20. min. zbytečná ztráta míče ve středu hřiště a hosté měli Dorňákem gólovou šanci.Viktorka hned z protiútoku oplácela stejnou mincí, ale Kafka také nedokázal brankáře hostů překonat. Několik dalších slibných šancí domácích končilo zahráváním rohovými kopy. Až ve 40. min. se domácí příznivci dočkali, když další rohový kop brankář vyrazil jen k nohám Kováře, míč se dostal ke Stonovi a ten mazácky zavěsil pod břevno – 1:0.

Hosté si ve 43. min. vypracovali druhou gólovou šanci, ale domácí gólman byl pozorný a velmi nebezpečnou šanci zlikvidoval.
Do druhé půle dostal šanci domácí Radil a Viktoria šla hned v úvodní minutě do dvoubrankového vedení. Chval našel křížnou přihrávkou na pravé straně Kafku a ten po krátkém sprintu prostřelil brankáře hostů – 2:0.

Hosté rozehráli a ještě radující se domácí málem rozesmutněl opět Dorňák, ale jeho rána skončila na tyči domácí branky.V 55. min. ho napodobil na druhé straně agilní Kafka a také jeho střela končila na tyči. Domácí v 58. min. vstřelili třetí gól, ale rozhodčí po chvilkovém zaváhání odpískal přihrávajícímu Drahorádovi faul. V 65. min. měl třetí příležitost hostující Dorňák, ale domácí v poslední chvíli odvrátili a sami z rychlého brejku měli příležitost zvýšit. Zeman přihrál Drahorádovi, ale tomu míč odskočil a skončil v náruči brankáře. To nastartovalo hostující hráče, kteří se na několik minut usadili na polovině Viktorie, ale jejich snažení neměla úspěch. Poté se rozhodl k velkému sólu Radil, ale jeho střele chyběla větší přesnost. Další pěkná akce končila po průniku a přihrávce Drahoráda krásným volejem Kafky z hranice šestnáctky.

V 70. min. přišel na hřiště Ščasnár a hned poslal do šance Chvala, ale ten jakoby nechtěl skórovat,s vou šanci ležérně zahodil. O deset minut později si to zopakoval a domácí trenér mu rázně vyčinil. Trest mohl přijít na druhé straně. V 87. min. si domácí pomohli před vápnem faulem. Přímý kop zahrával z ideální pozice Velek a míči chyběly centimetry, aby neskončil v domácí síti. Závěrečné minuty nepřinesly změnu skóre ani na jedné straně, a tak končil rozhodčí Rousek zápas za stavu 2:0 pro Viktorii Mariánské Lázně.

Viktorie M. Lázně: Šmejkal, Hadač, L. Kovář, krabal,Ston, Zeman, Kafka (Fára), Drahorád (Ščasnár), Chval, Švejda (Radil), Jakubík. Trenér M. Zeman, as.J. Martínek, J. Opava, ved. mužstva A. Klier.
Rozhodčí J. Rousek,T. Vokoun, J. Hrabovský. DS Václav Vošmik.

(vást)