Domácí Viktoria měla za soupeře mužstvo, které se nechce smířit s existenčními starostmi se záchranou Krajského přeboru v kopané a jejich bojovné a herní nasazení tomu také odpovídalo. První dvacetiminutovka utkání se odehrávala ve středu hřiště s minimálním ohrožení soupeřovy branky.

FC Viktoria Mar. Lázně 3
Lokomotiva K. Vary 1
po poločase 1:1

Větší snahu projevili hosté. Zahrávali dva rohové kopy a měli šanci Vaňkem, kterému ovšem na malém vápně míč odskočil. Domácí ihned kontrovali, ale střela Chvala neměla razanci. Ve 22. min. poslal Chval pas za obranu hostů na Zemana, který si obhodil netakticky vybíhajícího brankáře, přihrál před prázdnou branku a Kafka zasunul míč do sítě – 1:0.

Domácí mohli zvýšit ve 26. min. opět po akci Chvala, ale Škrabal nastřelil z dobré pozice padajícího hráče hostů. Ve 29. min. se Jílek prodral po pravé straně obranou domácích a jeho přízemní centr před branku Viktorie usměrnil do vlastní sítě Jakubík – 1:1.

Další dvě příležitosti ve 30. min. a 34. min., domácí překombinovali a když ve 43. min. prvního poločasu vyrazil tvrdou střelu Fáry na rohový kop brankář Ciprys, skončila první část utkání smírně 1:1.

Do druhé půle poslal na hřiště domácí trenér Radila. Hned jeho první dotek s míčem zaváněl gólem. Snaha hostů ve druhé půli byla nejprve korunována v 51. min. žlutou kartou pro Belbla. O tři minuty později zvýšil stav žlutých karet na 0:2 faulující a poté protestující Matocha. V 58. min. se předvedl J. Kovář při samostatném průniku přes tři obránce, ale jeho tvrdou střelu vyrazil nohou brankář. Hosté podnikli rychlý protiútok.Tulák se probil až na hranici malého vápna, byl faulován a následoval pokutový kop. Šance hostujícího Belbla poslat svůj tým do vedení skončila na umu mariánskolázeňského gólmana Šmejkala, který jeho pokutový kop zlikvidoval. V 62. min. konečně dotáhli domácí hráči další pěknou fotbalovou akci až do úspěšného konce a Chval po akci Kováře se Zemanem zvýšil na 2:1.

Hosté zvýšili své úsilí, tlačili se čím dál více před branku domácích. Šance Tuláka a poté hlavička Vaňka nekončily gólem.V 68. min. přišel na hřiště Ščasnár místo Kafky a o chvíli později také Švejda střídal Jakubíka.
V 83. min. střela Tuláka končila těsně mimo branku domácích. Hosté hráli vabank, ale také Vaněk nebyl úspěšný. Naopak tohoto mírného tlaku hostů dokonale využil Radil. Svůj únik po pravé straně přesně zakončil přihrávkou na Chvala a domácí kanonýr upravil konečný výsledek na 3:1.

Utkání řídila bez problému trojice rozhodčích T. Krejčí, M. Chládek a J. Hrabovský.
Viktorie Mariánské Lázně: Šmejkal – Hadač, Škrabal, Ston, Zeman, Kafka (Ščasnár), Fára, Drahorád (Radil), Chval, J. Kovář, Jakubík (Švejda). Trenér Miroslav Zeman, asistent J. Martínek a J. Opava, vedoucí A. Klier.

(vást)