Viktoria M.Lázně měla v sobotním odpolednim duelu krajského přeboru za soupeře mužstvo z Ostrova nad Ohří, které podává v jarní části soutěže velmi dobré výkony s bilancí 5-ti vítězství, dvou remíz a jen dvakrát bylo poraženo. I přesto byli domácí hráči v tomto utkání velkým favoritem a svoji roli dokázali s houževnatým soupeřem dvougólovým vítězstvím potvrdit.

FC Viktoria M. Lázně 2
FK Ostrov 0
po poločase 1:0

Samotné utkání nebyla žádná procházka růžovým sadem, ale naopak hodně vydřené vítězství, které domácí potvrdili až v samotném závěru.V prvním poločase se o vzruch na hřišti postarali jako první domácí, když ve 14. min. předvedl dvě rychlé, krátké kličky J. Kovář a z 20-ti metrů tvrdě vystřelil. Brankář Sutto měl malý problém, míč se štěstím vyrazil a před dobíhajícím Kafkou stačil míč ukrýt v náruči. Hosté odpověděli ve 29. min. – Koročinský zahrával přímý kop z velké dálky. Míč proletěl až před brankáře Šmejkala a štěstí stálo tentokrát na straně domácích. O dvě minuty později se hosté dožadovali po pěkné akci a následné střele, která nastřelila ruku domácího obránce, pokutového kopu, ale zahrával se jen rohový kop.Ve 33. min. konečně domácí skórovali. J. Kovář si pohrál s bránícím hráčem, prošel až do malého vápna. Jeho přesná zpětná přihrávka našla Kafku, který posunul míč ke Stonovi a ten mazácky technickou střelou upravil stav utkání na 1:0.

Ve druhé půli se hrálo také víceméně většinu času jen mezi šestnáctkami. Scházelo přesnější zakončení útočných akcí, obrany obou mužstev minimálně faulovaly před svým trestným územím, a tak za celý druhý poločas byly k vidění jen snad dva až tři přímé kopy na obou stranách. Většinou to byl urputný boj ve středu hřiště. Hosté cítili možnost, že by mohli ze hřiště favorita, který opět nenastoupil v optimální sestavě, odvést nějaký ten bodík, a tak přeci jen více otvírali vrátka před svým brankářem. V 77. min. po rohovém kopu Zemana vyskočil nejvýše Jakubík, ale jeho hlavička byla ještě tečována a míč skončil na břevně hostů a následně v rukách brankáře. V 80. min. mohl pojistit střelou ze šestnáctky vedení domácích opět Ston, ale byla s toho nakonec šance po rychlém protiútoku na straně druhé. Tu hosté nevyužili, a tak přišla šance po úniku po pravé straně. Radil prošel přes půl hřiště, vnikl do vápna, jeho zpětnou přihrávku tečoval obránce, ale jen k Zemanovi a ten v 87. min. střelou z 18 m vsítil druhou branku utkání a upravil tak na konečný stav utkání 2:0.

Zápas řídila velmi dobře trojice rozhodčích I. Balhar, F. Chrástecký, R. Adamec. Na jejich výkon dohlížel DS Josef Špak. Je jen škoda, že zhruba asi ze 150 diváků byla většinou po celé utkání slyšet jen pětice slušně povzbuzujících příznivců hostujícího týmu. Příští utkání sehraje Viktoria v sobotu 23.05.09 v Aši od 17 hod. Odjezd autobusu je naplánován na 15.00 hod.ze hřiště.

Viktorie: Šmejkal – Hadač, Škrabal, Ston, Zeman, Semančík (Ščasnár), Kafka, Drahorád (Radil), Švejda, J. Kovář, Jakubík (L. Kovář). Trenér M. Zeman, asist. J. Martínek a J. Opava, ved. mužstva A. Klier.

(vást)