V krajském přeboru Karlovarského kraje v kopané se odehrálo ve 27. kole derby okresního formátu. Domácí Viktoria, která v minulém utkání nechala překvapivě po mizerném výkonu všechny body na hřišti zachraňující se Jiskry Aš, měla co napravovat a udobřit si tak přízeň svých příznivců.

FC Viktoria M.Lázně 3
FC Fr. Lázně 0
po poločase 2:0

Ve 2. min. zápasu z dobré střelecké pozice si lehce poradil se slabou střelou Chvala brankář hostů Vachůn. Druhý střelecký pokus Chvala v 8. min. již stál zato. Jeho volej po centru do šestnáctky stačil gólman jen vyrazit a pro dobíhajícího Kafku nebyl problém míč uklidit do sítě hostů – 1:0.

Až do 30. min. se hrálo většinou ve středu hřiště. K vyrovnání stavu utkání měl v této minutě velmi blízko Iterský, který po pěkné a rychlé akci pronikl až před Šmejkala, ale v poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu přesným skluzem Škrabal a vypíchl míč na rohový kop. O čtyři minuty později vyhrál osobní souboj Švejda, přistrčil míč Chvalovi a ten vybídl dlouhým pasem za obranu hostů do brejku od půlící čáry Kafku, který zvýšil na 2:0.

Stále se hrál pohledný fotbal. Mladý tým hostů se nevzdával a byl domácím hráčům vyrovnaným soupeřem. První žlutou kartu udělil sudí Štěrba ve 41. min. utkání (Kolouch) a za tohoto stavu se také odcházelo po prvním poločase do šaten.

V 57. min. srovnal po zbytečném faulu stav žlutých karet domácí Drahorád. V 63. min. si poradil s technickou střelou s přímého kopu Zemana brankář hostů. Hosté opláceli stejnou mincí, ale také neúspěšně i když stále více hráli před brankou domácích, jejich střelecké pokusy svůj cíl nenalezly. Domácí se pokoušeli o rychlé protiakce a hra se také přiostřila. V 68. min. domácí faulovali a hosté z boku šestnáctky zahrávali přímý kop. Tvrdou střelu směřující do branky domácích ovšem nešťastně tečoval hráč hostů a míč skončí mimo. V 76. min. hosté střídali a domácí zahrávali rohový kop, po kterém zvyšil na 3:0 přesnou hlavičkou L. Kovář.

V závěrečných minutách utkání byla vidět snaha všech hráčů hrát útočný fotbal a diváci sledovali hodně vzruchu na obou stranách hřiště. I když již žádný gól neviděli, odcházeli po posledním hvizdu rozhodčího M. Štěrby, kterému na lajnách pomáhali as. K. Henych a Josef Novotný, spokojeni. Delegátem byl Miloslav Gendráč.

Viktoria M. Lázně: Šmejkal, L. Kovář, Škrabal, Ston, Radil, Zeman, Kafka, Drahorád, Chval, Švejda, Jakubík. (Kmeť, Bušek). Tr. M. Zeman,as. J. Martínek, J. Opava, ved. týmu A. Klier.
FC Františkovy Lázně: Vachůn, J. Hibler, Valenta, Karafiát, Větrovec, L. Hibler, Ország, Kolouch, Kříž, Bastl, Iterský. Náhradníci - Eisenreich, Stieranka, Glazur, Král, Duc The Nguyen. Tr. M. Kolouch,ved.týmu Němeček.

(vást)