Posledním kolejm fotbalové soutěže 2008-09 a přesvědčivým vítězstvím v duelu krajského přeboru Karlovarského kraje v kopané dala Viktoria pádnou odpověď na spekulativní předzápasové informace o výsledku utkání, ve kterém se mohli domácí hráči ziskem tří bodů vyhnout utkání v baráži o setrvání v následujícím ročníku 2009-2010. Pro domácí hráče bylo toto utkání i přes veškerou snahu na hřišti nad jejich síly. Bojovali, snažili se, ale Viktorie nenechala nic náhodě.


Jáchymov 1
FC Viktoria Mar. Lázně 6
po poločase 1:4

K zápasu přistoupili hráči s enormním nasazením a úsilím nenechat nikoho na pochybách o jejich vítězství v duchu fair-play. Domácí hned po úvodním rozehrání atakovali branku hostů, ale míč chytil brankář Šmejkal. Jeho dlouhý výkop prodloužil Fára na Chvala, ten přistrčil Zemanovi do gólové šance, ale skóre se zatím neměnilo. První vydařenější akce domácích končila rohovým kopem v 5. min. V 10. min. nekončila gólem druhá šance Zemana. Domácí Kubata se ve 13. min. prezentoval skvělou samostatnou akcí, kterou ovšem také nedokázal proměnit v gólový úspěch.

V 18. min. utkání se dostal do šance po dlouhém pasu za obranu Chval a příznivci hostů se poprvé radovali – 0:1. O minutu později hosté zvýšili na 0:2 Ščasnárem, který přesnou technickou střelou ze šestnáctky nedal domácímu gólmanovi šanci. Domácím nic jiného nezbylo než se vrhnout do útoku a pokusit se o zvrat.Ve 23. min. po akci Jonáka se míč odrazil od obránce hostů přímo k Šimkovi, který tvrdě vystřelil, ale lehká teč hostů poslala míč vedle branky. Byla to pro hosty výstraha, kterou nevzali na vědomí a také přišel ve 24. min. trest. Hellmich se prodral až před brankáře a toho s ledovým klidem přehodil a snížil na 1:2.

Domácí se dostali do hry a přidali na tlaku.Ve 32. min. ovšem hosté předvedli fantastickou fotbalovou akci na jeden dotek. Ščasnár, Chval, Radil, ten již sám před domácím brankářem místo kličky a zakončení ještě prodloužil na Zemana a to byla další rána do sebevědomí domácích hráčů – 1:3. Na 1:4 zvýšil ve 35. min. Semančík a s domácími to vypadalo velmi špatně. Hosté polevili ve výkonu a domácí borci nasadili k závěrečnému zoufalému tlaku.Vytvořili si šance, ale brankáře hostů nepřekonali. Ve 38. a 43. min. zahrávali přímé kopy z hranice vápna, ale střelec Hellmich již svůj gólový potenciál v tomto utkání nezvýšil.

Ve druhé půli hráli domácí skutečně vabank. Hosté měli prostor k rychlým brejkům do otevřené obrany a diváci jen s úžasem sledovali neproměňování i těch nejvyloženějších gólových situací na obou stranách. Tato střelecká nemohoucnost končila až v 83. min. To Ščasnár poslal přihrávku mezi dva domácí obránce na půlící čáře pro Marka Zemana.Ten jim utekl a brankář domácích byl překonán popáté – 1:5. V 85. min. fauloval domácí Kunst již poněkolikáté nevybíravým způsobem Chvala. Rozhodčí jej odměnil jen žl. kartou, ale hosté jim k tomu přidali po rozehrání, právě Chvalem šestý gól, který také dal předzvěst k ukončení utkání, ve kterém zvítězilo větší fotbalové umění a herní projev hostujícího týmu.

Mužstvo Viktorie Mar. Lázně skončilo soutěž na druhém místě. Domácím hráčům zbývá ještě naděje udržet se v soutěži s týmem Sokola Drmoul, který skončil v 1. A třídě na barážovém místě za nepostupujícím vítězem soutěže St. Role B, postupujícími Habartovem a Citicemi.
Viktoria M. Lázně: Šmejkal, Hadač, Škrabal, Radil, Zeman, Ščasnár, Semančík, Fára, Chval, Švejda, Jakubík. Střídal Bušek. Trenér M. Zeman, 1. as. J. Martínek, 2. as. J. Opava, ved. týmu A. Klier.

Utkání řídila před 90-ti platícími diváky trojice rozhodčích: M. Šifalda, L. Janoušek, T. Krejčí. DS utkání byl Milan Chára.

(vást)