Spartak Chrást - Viktoria Mar. Lázně 2 : 1 (po poločase 1:1)

Viktoria zahájila finální část přípravy na nový ročník 2009 - 2010 krajského přeboru Karlovarského kraje v kopané. V pátečním utkání sehráli hráči zápas v nedaleké Chodové Plané a svého soupeře přehráli vysokým vítězstvím v poměru 14:1.

V neděli hráči sehráli další přípravné utkání a tentokrát byl soupeřem tým Spartaku Chrást. Mužstvo, které skončilo v krajském přeboru Plzeňského kraje na 2. místě se ziskem 67 bodů a výborným skóre 91:29. S tímto soupeřem se hráči Viktorky letos utkali již podruhé v rámci příprav na mistrovská utkání. Po zimní přípravě v březnu 09 na umělé trávě v Plzni jsme soupeře porazili v poměru 3:1.

Toto druhé utkání se hrálo na hřišti Spartaku a domácím hráčům se podařilo zvítězit. Oba týmy nastoupily bez několika svých hráčů základní sestavy, ale i přesto se hrál zajímavý a na brankové šance pohledný zápas. Domácí zahájili náporem, kterému Viktorka úspěšně odolávala do 15. min. utkání. Domácím vyšel rychlý útok po pravé straně a následný přesný centr usměrnil hlavou za záda brankáře Šmejkala domácí Bryla. Tento gól domácích hráče Viktorky probudil. Začali přesněji kombinovat.

Ve 20. min. po akci Švejdy a Drahoráda (ml.), který přihrál mezi obránce Chvalovi a ten nedal domácímu gólmanovi šanci. Jeho střela do horního růžku branky vyrovnává stav utkání na 1:1.

Škoda další akce ve 26.min., kdy se mladý Drahorád prosadil přes obránce po pravé straně a přihrál Kundrátovi do vyložené šance. Ten nastřelil jen brankáře a míč končí mimo branku. Po následném rohovém kopu končí tvrdá střela v náruči brankáře. Domácí hráči také nedokázali proměnit vypracované šance, a tak končí první poločas nerozhodně 1:1.

Do 2. pol. nastoupila mužstva s několika změnami v sestavách. Viktorka měla ve 47.min. po nádherném útoku další gólovou šanci, kterou nevyužila. Domácí hned z protiútoku kontrují, ale také oni nejsou úspěšní. O celkovém vítězství domácího týmu rozhodla 67. min., když na dlouhý křížný pas z levé strany do šestnáctky Viktorky naběhl Stružka a míč přesně trefil z voleje tvrdou střelou do protisměru střídajícího brankáře Čečka, 2:1.V této fázi hry měli domácí herní převahu a velký tlak, ale obranná hra Viktorie tlaku odolala a v závěrečných minutách se hráči s velkým úsilím snažili o srovnání stavu utkání.

Bohužel průnikem Chvala ani tvrdou střelou Kočárka a centry Drahoráda (st.) do šestnáctky se nepodařilo hráčům dostat míč do sítě domácího týmu, který tak oplatil svému soupeři porážku z prvního utkání. Další utkání sehraje Viktorka na hřišti ve Františkových Lázních v neděli 2. 8. 09 od 10 hod. Odjezd na utkání je plánován na 8.15 ze stadionu Viktorie M. Lázně.

(sta)