Po vítězství ve 13.kole krajského přeboru na půdě Baníku Vintířov se Viktoria Mariánské Lázně vyhoupla na druhé místo krajského přeboru. Potvrdit ho může v posledním kole v sobotu od 13.30 hod., kdy hostí poslední tým tabulky - Jáchymov.

Cesta vzhůru tabulkou začala pro Viktorii ve Staré Roli-remíza 1:1 byla spíše ziskem než ztrátou. Následně si doma v pohodě poradila s Novým Sedlem 4:0.Třetí kolo zajížděla k absolutnímu favoritu soutěže do Sokolova. Utkání Mariánskolázeňští nezvládli a na cestu dostali „bůra“. Chuť si pak spravili následující kolo v Královském Poříčí, které hattrickem Honzy Kováře smetli 3:0. A na derby pak přijeli Trstěničtí. Na rozlučku se soutěží, kterou následující týden odhlásily, jim nadělili „kanára“ 6:0 ! Při střelecké chuti zůstali i v Chyši, kde po 20-ti minutách vedli 4:0 a nakonec 6:1 zvítězili. Kolo na to přijel do Mariánek exdivizní Hazlov a to byl asi nejlepší zápas podzimu. I když Mariánskolázeňští brzy prohrávali 0:1, výsledek otočili a jednoznačně 7:1 zvítězili. To Lokomotiva K. Vary bránila urputněji a utkání rozhodli až 15 minut před koncem-nakonec to ale bylo 5:2. Další kolo přijel Union Cheb-poctivou obranou a hlavně díky Sládečkovi si odvezl 3 body. Napravit tento nepříznivý výsledek chtěli v Ostrově, kde ale i přes velkou převahu (21:3 na rohy!!!) a spoustu šancí 0:3 padli. Chytili se až domácím zápasem s Jiskrou Aš, kterou i přes průměrný výkon 2:0 porazili. To lázeňské derby ve Frantontovkách jim vyšlo o poznání lépe-byli lepší a z 0:1 otočili zaslouženě na 3:1.

Roli favorita potvrdili Mariánskolázeňští i další víkend vítězstvím 3:1 nad Dolním Rychnovem. Tento výsledek se jim zalíbil a do třetice ho zopakovali ve Vintířově.

V sobotu je Viktoria Mariánské Lázně s Jáchymovem jasným favoritem, ale každý zápas začíná za stavu 0:0…
„Pro mě je to poslední utkání v dresu Viktorie, a tak doufám, že zakončíme podzim úspěšně. Ostatní soutěže v okolí již skončily, a tak věříme, že se na nás přijde podívat hodně diváků a že to druhé místo vítězstvím udržíme,“ doufá Patrik Hort, kapitán týmu Viktorie.