V lázeňském derby krajského přeboru byli šťastnější fotbalisté Františkových Lázní

Mariánské Lázně - Viktorka prohrála doma

17.6.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Bedřich Klima

V předposledním kole krajského přeboru v kopané přivítali domácí hráči na svém hřišti mužstvo z Františkových Lázní, které letos podává velmi dobré výkony.
V podzimním utkání zvítězili Kohouti v domácím prostředí 3:1, a tak měli domácí svému soupeři co vracet.

Viktoria M. Lázně 1
FC F. Lázně 2
po poločase 0:2

Čtvrttisícovka přítomných diváků viděla hru dvou rozdílných poločasů. V prvním měli více ze hry hosté a šli také již ve 3. min. utkání do vedení po skvělé střele Bastla, kterému dali domácí dostatek prostoru a času – 0:1. O tři minuty později vyslal další gólovou střelu na domácí branku Lukáč, ale pozorný brankář Šmejkal stačil míč vytlačit nad břevno. Z následujícího rohového kopu hlavou zvýšil na 0:2 do vlastní sítě nešťastně domácí Braniš a s domácím týmem to nevypadalo růžově.

První vážnější akci Viktorky ve 12. min. utkání neproměnil Radil. Domácí hráči měli v 19. min. po faulu a první žluté kartě možnost přímého kopu, ale Zemanovi pokus nesedl.Ve 24. min. zachránil před Kafkou brankář hostů. Zvýšit stav utkání mohl ve 28. min. Křenek, který se dokázal po individuální akci prosadit až před brankáře, ale nastřelil jen jeho nohy. Ve 31. min. zahrávají domácí další přímý kop a opět velmi špatně. Následoval rychlý protiútok a střela Bastla olízla břevno branky.

Ve 34. min. zahrával třetí přímý kop Zeman. Tentokrát zvolil rozehrávku na Horta a po jeho dělovce se předvedl brankář hostů Pospíchal.Ve 38. min. se zažlutil po faulu Štefan. Domácí rozehráli velmi nepřesně. Hosté míč nakopli na Floruse, ten za sebou nechal všechny hráče včetně brankáře, ale velmi žalostně zakončil svůj únik, za což přišel vzápětí trest. Radil našel z protiútoku ve vápně Zemana a ten ve 39. min. snížil na 1:2.

Ve druhé půli měli zase více ze hry domácí hráči. V 52. min. přišla asi nejhezčí fotbalová akce domácích. Ščasnár našel dlouhým křížným pasem Semančíka, ten narazil zpět Škrabalovi, mezitím se Ščasnár přemístil do šestnáctky, kam byla nasměrovaná přihrávka a překvapivou střelou nastřelil břevno branky hostů.

V 60. min. nedosáhl před prázdnou brankou hostů na centr Radila opět Ščasnár. Domácí měli územní převahu, ale hosté podnikali nebezpečné brejky, a tak si diváci přišli na své. Bohužel, jediné co scházelo po mnoha pěkných fotbalových šancí, byl míč v síti. Za předvedenou hru ve druhém poločase by asi byla přeci jen remíza spravedlivější. Nakonec byli šťastnější hosté a vítězstvím se posunuli před posledním kolem na čtvrté místo.
Utkání řídila velmi dobře trojice zkušených rozhodčích Kobielský, Henych a Novotný. DS utkání byl J. Strmiska.
Viktoria M. Lázně: Šmejkal – Hadač, Kovář, Švejda, Zeman, Radil, Hort, Ščasnár (Kutil), Semančík, Kafka, Braniš (Škrabal). Trenér Mir. Zeman, as. Martínek.

Františkovy Lázně: Pospíchal – Klepáček, Valenta, Větrovec Mir., Lukáč, Větrovec Jan, Országh, Křenek, Štefan, Bastl, Florus. Střídali-Král, Najman, Kolouch. Trenér M. Kolouch.⋌

(vást)

Místo události:
17.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Celníci odhalili padělky za čtyři miliony korun.
5

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovy Vary, Plzeň – Kauza tajných policistů, kteří se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni, protože je bliknutím upozornil na to, že se na silnici vozem pohybovali riskantně, má další pokračování.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Karlovy Vary – Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Karlovarský pilot Petr Kopfstein ve službách Teamu Spielberg si řádně užil závěrečný podnik Red Bull Air Race 2017.

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.