/Za nádherného jarního počasí viděli příznivci strhující bitvu bývalých rivalů krajského přeboru. Velkým nasazením v závěru zápasu strhl vítězství na svoji stranu oslabený celek divizního Hazlova.

FC Jiskra Hazlov 4
DDM Stará Role 3
po poločase 2:1


Hosté, kteří jsou na umělce Buldoků jako doma, se už ve 2. min. ujali vedení z problematické penalty. Střelu exekutora Stýbla hazlovský brankář Repčík vyrazil, proti dorážce Plcha už byl bezmocný a Role vedla 0:1. Domácím se pak podařil husarský kousek, když v té samé minutě po rozehrávce ze středového kruhu, srovnali po rychlé akci Kombercem na 1:1. Po závaru před brankou hostí pak krátce na to dostal prudkou střelou Hazlov do vedení 2:1 Bauer. Útoky se střídaly na obou stranách a diváci měli na co koukat. Lahůdková pro ně byla 21. min., kdy Voborský z otočky napálil míč volejem do břevna hazlovské branky, z protiútoku předvedl Bauer parádní nůžky přes hlavu. Míč, který šel k pravé tyči, hostující gólman Říha kryl.

V úvodu druhé půle nastřelil břevno rolské branky z trestného kopu Horváth. Srovnání skore na 2:2 zajistil v 61. min. Pleva, který míč z trestného kopu poslal hlavou za Repčíkova záda. Prokopec zakončil slibnou akci střelou těsně vedle branky hostů. Vedení St. Role se zrodilo po akci, která zaváněla dvojnásobným ofsajdem. Osamocený Zápotocký šel zcela sám na Repčíka, nedal mu šanci a upravil skóre na 2:3. „Domácí“ měli v závěru více sil a po ukázkové akci Dočekala s Prokopcem srovnal v 80. min skóre na 3:3 Bauer. O dvě minuty později uvolnil Prokopec Kašaje, který nechytatelnou střelou zařídil zasloužené vítězství Hazlova v poměru 4:3. V závěrečných minutách neproměnili slibné šance Bauer a Prokopec. Na druhé straně se vyznamenal brankář Repčík, který na dvakrát zlikvidoval střelu Voborského z malého vápna.

FC Jiskra Hazlov: Repčík, Bauer, Houdek, Kašaj, Karafiát, Šiman (25. Prokopec), Oršel, Dočekal, Šlesingr, Komberec a Horváth.
Sympatický trenér Staré Role Jaroslav Slabý byl se zápasem spokojen: „Místy se hrálo hodně tvrdě, rozhodčí zbytečně pouštěl některé fauly. Byl to kvalitní zápas, který byl tou nejlepší přípravou na jaro. Padlo hodně gólů a divákům se to muselo líbit.“
Ještě spokojenější byl hazlovský Jiří Musil: „Oba celky hrály hodně ostře, ze strany soupeře to bylo trochu víc vyhecované. Na tu slátanou sestavu, v jaké jsme nastoupili, odvedli kluci velmi kvalitní výkon.“

(Jaroslav Gregor)