Nedělní zájezd hazlovské Jiskry do Rakovníka provázela řada lapálií. Ve sněhové vánici uvízl autobus na nesjízdném kopci u odbočky na Kynšperk a nabral velké zpoždění. Zkušený šofér JUDr. Vaněk nakonec dovezl hráče k zápasu včas.

SK Rakovník 3
FC Jiskra Hazlov 1
po poločase 1:0

Dvacet pět minut po úřední hodině výkopu se na hřišti nedělo nic. Promrzlí hráči čekali na rozhodčí, kteří v teplé kabině řešili nejasnosti kolem zápisu k utkání. Když se pak konečně začalo, hrát odpískal rozhodčí Dobrý už ve 4. min. penaltu proti hostím, exekutor Franěk nezaváhal a domácí vedli 1:0. Ve vyrovnané hře se pak dlouhé minuty až na několik faulů nedělo skoro nic. Slabou střelu Oršela domácí brankář Šíma kryl, hrálo se převážně ve středu hřiště bez šancí na gól.

Ani úvod druhého poločasu nepřinesl nic pozoruhodného. V 65. min se vyznamenal hazlovský gólman Lutzbauer, který kryl prudkou hlavičku Isteníka k levé tyči. V 70. min. srazil ve vápně domácí brankář Rossmeisla a rozhodčí k všeobecnému překvapení zapískal faul obráceně.

O tři minuty později se do šance dostali domácí, kteří po rohovém kopu využili zmatku před hazlovskou brankou a střelou Poláška zvýšili své vedení na 2:0. Hosté naprosto otevřeli hru a vsadili vše na útok. Volného prostoru dokonale využil v 78. min. Žourek a laciným gólem zvýšil už na hrozivých 3:0.
Závěrečný nápor hostí vynesl minutu před koncem pokutový kop po faulu na Komberce a zkušený Veleman snížil krutou porážku na 3:1. V prodloužení zatlačili hosté celý domácí tým do vápna, střely Bauera a Rozmeissla už ale skore nezměnily.

Utkání řídil rozhodčí Jan Dobrý s asistenty Pavelkou a Chládkem .
FC Jiskra Hazlov: Lutzbauer, Bauer, Veleman, Houdek, Dočekal, Belovič, Šlesingr, Prokopec, Komberec, Oršel, Rossmeisl.

Hazlovský trenér Jiří Musil, byl výsledkem zápasu zklamán: “Po dobrém výkonu v utkání s Litvínovem byla naděje na zisk bodů i v Rakovníku. Rychlá penalta kluky zmrazila. Naše hra v poli byla minimálně na úrovni toho co předváděli domácí, největší problém, který nakonec rozhoduje o bodech, je naše nemohoucnost v zakončování útočných akcí. V sobotu nás na domácím hřišti čeká jeden z lídrů tabulky SK Viktoria Jirny a my se můžem nanejvýš pokusit o největší překvapení kola.“

(Jaroslav Gregor)