FC Cheb dostal výprask

Karlovarský kraj - Mariánské Lázně vyprášily karlovarskou Lokomotivu sedmibrankovým přídělem

12.5.2008

Ilustrační fotoFoto: Chebský deník/Petr Průcha

To byl mazec. Čtyřiadvacáté kolo krajského přeboru by fotbalisté FC Cheb raději vymazali ze své paměti. Deset branek. Tolik jich museli skousnout svěřenci chebského trenéra v duelu ve Františkových Lázních. Padl tak rekord této sezony. O tom, že toto kolo svědčilo zejména týmům z lázeňských měst, již není pochyb. Důvod? Karlovarská Lokomotiva v domácím prostředí vyhořela, a tým Mariánských Lázní si tak na Růžovém Vrchu s chutí zastřílel, za což mluví i dosažený výsledek 1:7. V nastaveném trendu 24. kola pokračovali i fotbalisté Trstěnic, kteří nadělili Ostrovu pět branek. Pětigólový průměr naplnili i hráči Staré Role, kteří poslali tentokrát bez bodů domů Kraslice. V duelu „ohrožených“ si připsala cenné vítězství nad Nejdkem Nová Role, která tak alespoň trošku vzkřísila své naděje na záchranu. Naopak Aš doma potvrdila vizitku nevyzpytatelného mužstva, když si poradila s Dolním Rychnovem. Královské Poříčí podlehlo favoritovi z Chodova. Ztrátu zaznamenal v domácím prostředí vedoucí celek krajské tabulky z Toužimi, když velmi cenný bod za bezbrankovou remízu si odtud odvezli hráči Nového Sedla.

Výsledkový servis 24. kolo

Nová Role – Nejdek 4:1
Domácí se ujali vedení již v 8. minutě, když přesně zamířil Eszenyi. O dvě minutky však srovnal hostující Myslivec. Před koncem první půle vstřelil „šatňáka“ hostům domácí Hnízdil. Po změně stran přidal třetí zářez domácích Roman Chlup a v 72. minutě upravil ukazatel skóre na tříbrankový rozdíl svou druhou brankou v utkání Eszenyi. Vše pak uzavřel v 87. minutě benjamínek domácího týmu Ondráček.
Branky: 8. a 72. Eszenyi, 38. Hnízdil, 64. R. Chlup, 87. Ondráček – 10. Myslivec. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Chládek – Balhar, Kobielský, DS Rajtmajer. Bez karet. Diváci: 120.
N. Role: Krupička junior – Kothera, Krupička senior, Špička, Dušek – Hnízdil, R. Chlup (72. Miroslav Šourek), Martin Šourek (78. Ondráček), Vodrážka – Eszenyi, Koranda (58. Kratochvíl). Trenér: Daniel Hájek.
Nejdek: Hudec – Myslivec, Pavel Šlapa, Rejcha, Vlk (61. Eliáš) – Smrt, Rutrle, Šourek (46. Němec), Mandous – Petr Šlapa (61. Jaroš), Bachratý. Trenér: Václav Muchka.

Kr. Poříčí – Chodov 0:3
Skóre zápasu otevřel v 8. minutě hostující Správka. Druhou branku Chodova přidal ve 20. minutě Machulka. Konečnou podobu výsledku dal ve 28. minutě hostující Draxal.
Branky: 8. Správka, 20. Machulka, 28. Draxal. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Stančík – Novotný, Henych, DS Votík. ŽK: 1:1. Diváci: 130.
Kr. Poříčí: Dvořák – Dubaj, Jelínek, Reitmeier, Prchal – Friml, Jankovský, Dufek, Hartmann – Rajchrt, Reismüller (stř. Erhart, Kiss, Zaja). Trenéři: Miroslav Buják a Milan Gabrle.
Chodov: Dutz – Hányš, Macák, Obešlo, Dušek – Draxal, Machulka, Správka, Gvizd – Kaňok, Štěpán (stř. Vondráček, Šellong, Šustr). Trenér: Jiří Vican.

Ostrov – Trstěnice 1:5
Hosty poslal do vedení ve 21. minutě přesnou ranou Gubáni. O pět minutek později přidal druhou branku Trstěnic Hanko. Před odchodem do šaten upravil skóre na tříbrankový rozdíl hostující Hořínek. Po změně stran snížil stav utkání domácí Kalina. V 60. minutě se Ostrov radoval podruhé, když se přesně mezi tři tyče trefil Přibyl. V závěrečné dvacetiminutovce však na hřišti začal řádit nejlepší střelec hostí David Hořínek, který měl na svědomí další dvě branky hostů.
Branky: 54. Kalina, 60. Přibyl – 21. Gubáni, 26. Hanko, 43. , 70. a 89. Hořínek. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Hrabovský – Šmat, Melničuk, DS Votík. ŽK: 1:3. Diváci: 100.
Ostrov: Frydrýn – Přibyl, P. Hladík, Lorenc, Eret – Nováček (46. Koročinský), Kalina, Jura, Koudelka – Semivan, F. Hladík (72. Piskáček). Trenér: Tomáš Štěpánek.
Trstěnice: Černý – Dufka (89. Hanus), Drozda, Bartůněk, Gubáni – Závorka, Chval (85. Novák), Elijaš, Hanko – Tuhela, Hořínek. Trenér: Zdeněk Slowik.

Aš – D. Rychnov 3:0
O první branku duelu se postaral v 16. minutě domácí Kohuťár. Před odchodem do šaten vstřelil druhou branku Aše Turták. V závěru utkání pak pojistil domácím vítězství a následné tři body přesnou ranou Petříček.
Branky: 16. Kohuťár, 41. Turták, 80. Petříček. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Aubrecht – Adamec, Francúz, DS Strmiska. ŽK: 2:2. Diváci: 115.
Aš: J. Čerňanský – Bárta, M. Čerňanský, Šiler, Petříček – Rádl (46. Schwalb), Beneš, Kohuťár (46. Kohout), Střeček – Turták, Maher (70. Brožek). Trenér: Rino Náprstek.
D. Rychnov: Pártl – Lisý, Horník, Vogl, Sedláček – Jílek (70. Růžička), Sekáč (57. Hermer), Moravec, Šťáhlovský – Kraus, Szako (46. Jedlička). Trenér. Václav Medřický.

Toužim – N. Sedlo 0:0
I když si lídr přeboru vytvořil více brankových příležitostí, nakonec se radovali z cenného bodu hosté.
Rozhodčí: Tichota – Stančík, Bouše, DS Vorel. ŽK: 1:2. Diváci: 200.
Toužim: Dalík – Kanát (85. J. Hejkal), M. Hejkal, Tichý, Čermák – Nezval, Borek (46. Moravec), Schveiner, Šimek – Hotěk (80. P. Šulc), Mikula. Trenér: Marek Daněk.
N. Sedlo: Hányš – Planěk (70. Rychna), Ďuriš, Müller, Uzlík (80. Varga) – Šeda, Joza, Belbl, Hejl – Kovařík, Macák (87. Suchý). Trenér: Vladimír Sedláček.

Další výsledky: Stará Role – Kraslice 5:1, Fr. Lázně – FC Cheb 10:0, Lokomotiva KV – M. Lázně 1:7.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.