Obranu Unionu Cheb potrápil nejvíc sokolovský štírek Komberec

Sokolov - Union prohrál 1:3

31.7.2008

CHEBSKÉ obraně vypomáhá proti Baníku Sokov B i zkušený Šebesta (ve výskoku v červeném dresu). Foto: DENÍK/ Zdeněk Plachý

Za úmorného vedra na hlavním stadionu Baníku nastoupil FK Union Cheb 2001 proti juniorskému týmu Baníku Sokolov. Soupeř, který v loňském roce hrál divizní soutěž, vstoupil do utkání s velkým náporem, z něhož vytěžil již ve druhé minutě vedoucí branku. Komberec si zpracoval míč na polovině hřiště a přes levou stranu obrany k hranici pokutového území, kde křížnou střelou vstřelil první branku, když brankář Chmel prudký míč neudržel v rukavicích.

Baník Sokolov B 3
FK Union Cheb 2001 1
po poločase 3:0

Právě hráč Komberec a jeho dravost dělala obraně Unionu Cheb v prvním poločasu hodně problémů. Po jednom z dalších jeho průniků ve 12. minutě zatáhl za záchranou brzdu Klepáček a hlavní rozhodčí Melničuk odpískal penaltu, kterou proměnil kapitán domácích Prchal.
Domácí hráči pokračovali i po vstřelení druhé branky v neustálém tlaku za vytrvalého povzbuzování trenéra Purkarta.

Hráčům Unionu v této fázi utkání chyběla zkušenost a klid při zpracování míče. Právě malá zkušenost vyústila ve 37. minutě k inkasování třetí branky. Po faulu ve středu hřiště domácí nakrátko rychle rozehráli přímý kop na hráče Komberce, kterého obrana Unionu jej nestačila pokrýt a ten ze stejné pozice jako při první brance vstřelil třetí gól Baníku Sokolov. Za stavu 3:0 skončil první poločas utkání.
Do druhého poločasu provedli oba trenéři v sestavě několik změn. V domácím celku vystřídal Komberec, který obraně Unionu dělal nejvíce starostí. V dresu Unionu se na hřišti objevil Rolník T., Janota V., Pilař, Jadlovský, Kunc a Hudeček.
Střídající hráči byli u první velké šance Unionu. Ve 46. minutě poslal z vlastní poloviny hřiště Jakub Kunc křížnou přihrávku za obranu domácích, kde si míč zpracoval Pavel Hudeček avšak tváří tvář neprostřelil domácího gólmana Šourka.
Domácí si i nadále udržovali mírnou převahu a vytvořili si několik dalších gólových šancí. Brankáře Chmela však již nepřekonali.
Union se branky dočkal v 71. minutě. Tirala zahrával rohový kop a na přetažený míč si naběhl hráč Dobeš a volejem z hranice pokutového území prudkou ranou snížil na 3:1.

Další brankovou šanci měl v 75. minutě opět Hudeček, kdy po zpracování míče šel podruhé v utkání sám na sokolovského brankáře. Ani na druhý pokus se mu ho ale nepodařilo překonat.
Závěrečným hvizdem rozhodčího Melničuka skončilo utkání vítězstvím juniorky Baníku Sokolov 3:1, která v nadcházejícím ročníku krajského přeboru mužů bude patřit k favoritům postupu do divize.
Branky: 2. a 37. Komberec, 12. Prchal ( PK ) - 71. Dobeš.
Žluté karty : 39. Klepáček (Union).
Union Cheb: Chmel - Těšínský, Tirala, Dobeš, Mlčoch, Alexa, Šebesta, Klepáček, Kohout, Řezáč, Volf. Střídali: Hudeček, Rolník T., Janota, Pilař, Kunc. Trenéři: Aleksič, Šebesta.
Baník Sokolov B: Šourek - Krupička, Zucker, Bastl, Prchal, Čertík, Svůra, Komberec, Hucl, Kratochvíl, Duben. Střídali: Koky, Vodráška, Andrš, Dvořák. Trenér Purkart.
Poslední přípravné utkání hraje Union Cheb zítra v Lipové, kde se od 10 hodin střetne s domácím mužstvem Sokola Lipová.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.