Po derby krajského přeboru mužstev z konce tabulky odjížděli spokojenější hráči Mariánských Lázní. Nejenže zvítězili na hřišti FC Cheb vysoko 4:0, ale navíc si do tabulky připsali jako nováček soutěže první důležité tři body. Hráči FC Cheb zůstávají s alarmujícím skóre 1:14 poslední.

„S výsledkem i předvedenou hrou jsme samozřejmě spokojeni. Kluci podali kolektivní výkon, dodržovali naše pokyny a navíc konečně proměňovali šance,“ prohlásil asistent trenéra Zemana Jan Martínek, kterého potěšil výkon nové posily brankáře Hányše, pak hra Kováře a mladého Radila. „Právě Radil měl velkou herní pauzu a zápas na hřišti FC Cheb zvládl velmi dobře. Pochvalu však zasluhuje celé mužstvo,“ upozornil. Zklamáním byl pro mariánskolázeňského asistenta výkon domácího celku. „Čekal jsem, že hráči budou chtít na domácím trávníku víc. Přišlo mi, že ve druhém poločase už někteří chebští fotbalisté nemohli fyzicky. Cheb si vytvořil dvě gólové šance, jinak hrozil spíš střelbou z velké vzdálenosti,“ domnívá se Martínek.
Chebský trenér Miroslav Švarc se duelu nezúčastnil, neboť vdával dceru. „Svatba dopadla narozdíl od zápasu výborně. Naše skóre 1:14 je varující. Navíc soupeři, kteří nás čekají, nevěstí nic dobrého. V tak špatném stavu jsem ještě mužstvo neměl,“ připomněl Švarc.

Druhý z dvojice chebských trenérů Bouslav Špiřík byl v komentování zápasu a výkonu svých svěřenců hodně důrazný. „Kdybych měl být upřímný, nedaly by se slova vůbec publikovat. Prohráli jsme zaslouženě. Zkušení hráči, na které jsme spoléhali, úplně selhali a mladí na to ještě nemají. Ta práce je zřejmě běh na delší trať. Musíme z tohoto duelu vyvodit závěry. Někteří hráči si musí uvědomit, že místo v sestavě nemá nikdo jisté, ani ti nejzkušenější. A my chceme dělat fotbal jen s těmi hráči, kteří o to mají zájem,“ zdůraznil Špiřík, který uvažuje pro příští duel o změnách v sestavě.