Druhou dvojicí mužstev krajského přeboru v kopané, která nezískala ve dvou střetnutích ani bod, byly týmy Františkových Lázní a Jiskry Aš. A právě derby těchto celků vyšlo daleko lépe domácím kohoutům, kteří se na svého soupeře dobře vyspali a nasázeli mu sedm branek.

FC Fr. Lázně 7
Jiskra Aš 2
po poločase 4:0

První poločas vyšel Františkolázeňským na jedničku. Hodně byl vidět zejména Florus, který vstřelil dvě branky a na jednu nahrál.
Už ve 3. min. se trefil po rohovém kopu domácí Valenta hlavou – 1:0. Po půlhodině ašský obránce chyboval, čehož využil Florus, který obešel i brankáře a do prázdné branky upravil na 2:0. Několik minut poté našel aktivní Florus Štefana, který se nemýlil a zvýšil na 3:0. To však nebylo ze strany domácích vše. Osm minut před koncem první půle skóroval opět Florus a upravil tak poločasový výsledek na pro Aš hrozivých 4:0.
Také po přestávce pokračovali kohouti v aktivním pojetí a už ve 47. minutě prostřelil domácí Jan Větrovec z trestného kopu vše, co mu stálo v cestě – 5:0.

Za tohoto jasného stavu se domácí ukolébali a přestali hrát, čehož využil soupeř ke korigování výsledku dvěma brankami Lukáše a Aleše Houdka na 5:2. Hosté si vytvořili ještě další šance, ale třetí branku už nevstřelili. Poté se domácí probrali z letargie a opět hráli to, co první poločas. Po nastřelené ruce zahrával v 82. minutě Jan Větrovec pokutový kop, který s přehledem proměnil – 6:2. V devadesáté minutě vybojoval po trestném kopu Křenka míč Bastl a upravil na konečných 7:2.
FC Františkovy Lázně: Pospíchal – Klepáček (75. Křenek), M. Větrovec, Hibler, Valenta, Mikeš, Országh, J. Větrovec (80. Král),, Bastl, Štefan (75. Jačka), Florus.

„Samozřejmě jsem s výsledkem spokojený. Každý náš útok zaváněl gólem. Mrzí mě, že jsme pak přestali za jasného stavu 5:0 hrát a dovolili soupeři převzít iniciativu. Závěr střetnutí už jsme zase hráli to, co v prvním poločase. Poprvé nastoupil Mikeš, který měl velkou herní pauzu. Bude určitě přínosem pro mužstvo. První vítězství nás určitě povzbudilo, věřím, že se to bude zlepšovat,“ doufá Milan Kolouch, trenér františkolázeňského celku.⋌