Pod hlavičkou Česko–německé fotbalové školy (ČNFŠ) se od neděle 1. července koná ve Skalné třetí ročník letního fotbalového kempu mládeže. Do partnerského města Skalné se tak sjede fotbalová mládež z České republiky a Německa.
Šest dnů bude patřit bloku pro talentované hráče. Druhý týden je vyhrazen pro mladé brankáře a předpřípravku.

Německou stranu budou zastupovat děti z klubu SV GW Wernesgrün. Premiérově se do programu zapojí i dvojice děvčat.
Novinkou pro děti bude hodina aerobiku a pravidelná výuka německého jazyka.
Aerobní cvičení bude předcvičovat Kateřina Slavíková – instruktorka fitness a aerobiku, absolventka mezinárodní 2. třídy trenér kulturistiky a fitness u Petra Stacha (Mistr Evropy) a v současné době vedoucí fitness v Aquaforu ve Františkových Lázních .

Jazykové kurzy povede lektorka česko-německé fotbalové školy Alice Šmídová.
„Sportovní část bude zaměřena na plynulý přechod ze soutěžního do přípravného období. Všichni trenéři jsou majiteli licencí „A“ UEFA a pracují dlouhodobě s mládeží,“ upřesnil Pavel Maršík, manažer (ČNFŠ) za českou stranu.
Doprovodný program bude patřit návštěvě Aquafora ve Františkových Lázních a výletu do přírodní rezervace SOOS.

„Rozšířil se obsah turnusů i počet bloků. Nově jsme zařadili do programu specializovaný trénink pro brankáře. Děti se aktivně zapojí do hodiny aerobiku a v rámci rehabilitace pojedou do aquacentra ve Františkových Lázních. Na to všechno se mohou mladí fotbalisté těšit. Po skončení kempů si s realizačním týmem sedneme a zvážíme priority pro rok 2008. Buď zachováme současný model, nebo se pustíme do dalších novinek jako je blok „Sourozenci“ či „Otec – syn“,“ dále prozradil Pavel Maršík o projektu, který je spolufinancován z prostředků v rámci iniciativy splečenství Interreg IIIA.