Za nepříjemného počasí se odehrál zápas české fotbalové ligy, který byl věrnou kopií loňského podzimního utkání s tímto soupeřem.
Loni odjížděl Union z Varnsdorfu s pocitem křivdy, když dohrál zápas bez dvou vyloučených (Macháček, Záhorec) a po neuznaném vyrovnávacím gólu.

SK Slovan Varnsdorf 3
FK Union Cheb 2001 2
po poločase 2:1


Letošní utkání začalo opatrně. Ve 13. minutě zahrávali domácí centr, do brankáře Kýčka vletěl Svojtka, rozrazil mu kopačkou hlavu a míč dotlačil do branky. K všeobecnému údivu rozhodčí Slavíček místo faulu ukázal na půlící čáru, stav 1:0 a Kýček byl  převezen sanitkou do nemocnice s podezřením na přeraženou sanici. Tak jsou v Čechách (severních?) brankáři chráněni.

Do brány nastoupil Jakub Kunc, který si počínal velmi dobře. Chebští, ač částečně rozhozeni Michalovým zraněním, rozehráli velkou partii proti všem. Ve 23. minutě vyrovnal Vlasta Chod krásnou střelou k tyči na 1:1. V této době měl Union jasnou herní převahu; David Sládeček mohl zvýšit ve 27. a 32. minutě, bohužel šance nevyužil.

O minutu později šel centr na polovinu Unionu. V běžeckém souboji Fikejz stáhl Suchánka, pomezní Jedlička praporek nezvedl a z Fikejzovy přihrávky Grubhoffer zvýšil na 2:1 druhým neregulérním, avšak rozhodčím Slavíčkem opět uznaným gólem.
Po tomto gólu vykázal rozhodčí Slavíček z lavičky trenéra Procházku. Ve zbývajícím čase prvního poločasu měl Union stále více ze hry, dobře kombinoval a domácí si s touto hrou evidentně nevěděli rady.

Průběh druhého poločasu byl opět v režii Unionu, ovšem slibné akce nebyly dotaženy do konce. Domácí v 68. minutě nastřelili břevno, to už ale Union hrál v oslabení, neboť Sládeček, nejnebezpečnější hráč utkání, byl zneškodněn červenou kartou, aniž by tušil za co.
V 70. minutě měl velkou možnost srovnat Linhart, o minutu později se dostal do dobré příležitosti Vlasta Chod. K nebezpečné situaci došlo před brankou Unionu v 78. minutě, ale ani ta neskončila gólem. Přestože hrál Union v deseti, využívali hráči každou možnost k útoku. V 80. minutě se vrhl do pokutového území Linhart, byl sražen a penaltu proměnil Radek Čížek na 2:2.

V průběhu druhého poločasu dávali domácí diváci pískotem najevo svou nespokojenost, neboť i v oslabení byl Union na hřišti tím lepším týmem. Ale když byli domácí hráči bezradní, tak je zde ještě vyšší moc. V 86. minutě šel pod sprchy Šebesta a Cheb hrál v devíti. Následovala série sporných standardních situací, jednu z nich domácí využili v 87. minutě, kdy vstřelil Sháněl vítězný gól Varnsdorfu, kterému tak spadly šťastně do klína tři body.
Za zamyšlení stojí skutečnost, že ve Varnsdorfu je zvykem, že jsou rozhodčí chráněni uniformovanými bodyguardy. Proč taková opatření?
Přestože hráči Unionu podali velmi dobrý výkon, odjíždějí z Varnsdorfu se smíšenými pocity. Jedinou radost jim dělá skutečnost, že Michal Kýček byl propuštěn z nemocnice a vrátil se s nimi domů do Chebu.

Union Cheb: Kýček (13. Kunc) – Martínek, Suchánek, Javorský, Bauer, Šebesta, Čížek, Chod, Linhart, Mour (74. Jungman), Sládeček.
ŽK: R. Mach, Jordák – Bauer, Martínek, Šebesta, Linhart. ČK: Jordák – Sládeček, Šebesta. Rozhodčí: Slavíček – Šob, Jedlička. Zápas sledovalo 243 diváků.