Union nastoupil v Letohradu s vůlí bodovat a to začal naplňovat od prvního hvizdu rozhodčího Zemana. Aktivní hrou nedovolil domácím rozehrávat útočné akce a po deseti minutách si vytvořil mírný tlak, který trval do 40. minuty. V této době velmi dobře pracovala středová řada Šebesta, Papica a Čížek, která eliminovala záložní řadu domácích.

FK OEZ Letohrad 0
FK Union Cheb 2001 0V 10. minutě pálil Sládeček vedle, po něm to zopakoval Šebesta. V 18. minutě nádherně vystřelil z 20 metrů Čížek, ale Kykal jeho střelu kryl. Ve 22. minutě předvedl parádu Čížek, když od postranní čáry vysoký míč neočekávaně z voleje napálil do vápna domácích, kde Sládečkovi chyběly milimetry k teči. Tato akce si vysloužila potlesk tribuny.

Poté následoval trestný kop, který zahrával Sládeček a Kykal jeho střelu vytěsnil na roh.
V této době byl nejlepším hráčem na hřišti Čížek, který však musel po hrubém zákroku Valty v 34. minutě odstoupit pro zranění. V 35. minutě Šebesta střílel mimo Kykalovu branku. Ve 37. minutě Kempfovu střelu chytil Kunc, byla to první střela domácích během prvního poločasu.
Do druhé půle nastoupili Chebští ještě s větší vervou rozhodnout utkání. V 50. minutě se neujala Linhartova střela. O dvě minuty později Sládečkovu střelu z otočky bravurně vyrazil na roh Kykal. Po zahraném rohovém kopu nádherná hlavička Pelána skončila na břevně.

V 60. minutě střílel Sládeček a Kykal vyrazil na roh. V této době Union kontroloval hru a domácí nepouštěl na dostřel vlastní branky. V 68. minutě se domácí dostali ke slovu, když Vanišova střela skončila nad chebskou brankou. Následně byl hrubě faulován Mour a po míči rozhodčího Stejskal nedal míč hostům a okamžitě rozehrál útočnou akci domácích. Slovo fair play zřejmě tento hráč nikdy neslyšel, ale na druhou stranu i toto počínání vyjadřovalo zoufalou snahu domácích, neboť Union hrál takticky velmi dobře.

Od 80. minuty se domácí začali více tlačit na polovinu Unionu, ale jejich střely z větší vzdálenosti neměly šanci na úspěch. Naopak Union podnikal brejky do otevřené obrany. V 81. minutě se řítil Mour se Sládečkem na Kykala, ale Mour špatnou přihrávkou tuto vyloženou šanci zmařil. Poslední šanci ke skórování nevyužil Škantár, když jeho střela minula domácí branku.
Hráči Chebu podali bojovný výkon a byli po celý duel lepším týmem. Škoda, že některou šanci neproměnili, cesta domů by pak byla určitě příjemnější.
(www.fkunioncheb.cz)