Fotbalisté Viktorie Mariánské Lázně vyhráli nad mužstvem Útviny v domácím prostředí 2:0 a postupují tak do krajského přeboru. V prvním zápase totiž podlehli Útvině na jejím hřišti 2:3, a tak stačilo domácím hráčům v sobotním střetnutí zvítězit jen 1:0. Jenže hrát na tento výsledek by bylo hodně ošidné, a tak se Mariánskolázeňští pustili do svého soupeře od začátku duelu s vervou. A vyplatilo se.

Vik. M. Lázně 2
Sokol Útvina 0
(poločas 1:0)

Po rychlém brejku se dostal v sedmé minutě k míči Marek Zeman, který se nemýlil a poslal míč poprvé za záda útvinského gólmana. V tu chvíli museli hosté začít hrát, neboť tento výsledek je posílal do 1. B třídy. Domácí fotbalisté však svého soupeře k ničemu vážnému nepustili. Naopak se neustále tlačili před hostující vápno. Gólovou pojistku mohl obstarat Drozda, ale míč po jeho střele skončil na spojnici břevna a tyče.
Také ve druhém poločase byli Mariánskolázeňští lepším celkem, který navíc hnalo dopředu více jak šest stovek diváků. Ke gólu byli opět blíž domácí. Do balonu se totiž opřel vší silou kapitán Hort, ale míč skončil na tyči útvinské branky.

Mariánskolázeňští ale měli výborně hrajícího Marka Zemana, který hýřil aktivitou. Každý jeho únik znamenal pro hosty velké nebezpečí. V 70. minutě utekl po pravé straně, pohrál si se dvěma obránci a míč naservíroval volnému Gemovovi. Ten nic neuspěchal, vyčkall na nejlepší moment a po přesné střele zvýšil na 2:0. Ukázalo se, jak šťastnou ruku měl domácí kouč Miroslav Zeman při střídání, když Gemova poslal na hřiště za Jasnotu.
Po druhém gólu pak Mariánskolázeňští sice trochu polevili a nechali prostor pro hostující mužstvo, ale to se vůbec neprosadilo a domácí branku ani vážně neohrozilo.

Domácí taktickým výkonem výsledek pohlídali a po závěrečném hvizdu rozhodčího Chládka vybuchlo na stadionu Viktorie obrovské nadšení. Mariánské Lázně jsou zase po létech v krajském přeboru!

Viktoria Mariánské Lázně: Jacko–Lysák – Kovář, Hadač, Škrabal, M. Semančík – V. Semančík, Zeman, Hort, Drozda – Janota (Gemov), Ščasnár.

„Věřit v úspěch jsem začal až se závěrečným hvizdem rozhodčího. Klukům jsem řekl, že bude třeba dát brzy gól, aby uklidnili hru v dalším průběhu střetnutí. To se podařilo, když jsme vstřelili branku už v sedmé minutě. Máme velmi mladé mužstvo s věkovým průměrem okolo devatenácti let, proto jsem se tak trochu obával o dost zkušenější Útviny. Hráči však zápas zvládli na jedničku, za což jim patří poděkování. Už zápas v Útvině naznačil, že bychom nemuseli být v domácím utkání při dodržování taktiky bez šance. Teď jsem samozřejmě velmi šťastný, ale v nastávajícím období nás čeká ještě hodně práce. Bude třeba kádr vhodně doplnit a připravit se na krajský přebor. Teprve tato soutěž nám ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Vzhledem k barážovým střetnutím máme o něco kratší volno před přípravou, ale nedá se nic dělat. Rozhodně nechceme do kraje jen na jednu sezonu,“ věří svému mužstvu Miroslav Zeman, lodivod Viktorie Mariánské Lázně, čerstvého nováčka krajského přeboru. Pro trenéra je postup zatím největší úspěch v jeho kariéře.