V dnešní příloze „Fotbalový podzim“ budou dlouholetí čtenáři marně hledat bývalý nejlepší tým okresu - FC Jiskra Hazlov.

Symbolická jedenáctiletka slávy začala po vítězném zápase ve Vojtanově, postupem z okresního přeboru do I. B třídy. Zásluhou místního podnikatele Václava Suchopára a trenérů Zdenka Koubka, Míry Švarce a Jirky Musila se v Hazlově zrodil hvězdný tým, který se v roce 2007 stal vítězem krajského přeboru a dotáhl to po serii postupů až do divize.

Euforie hazlovských příznivců byla veliká, a tak k prvnímu zápasu do Litvínova přijely dva plně obsazené autobusy a několik osobních automobilů. Hráči své příznivce odměnili vítězstvím 1:0 První divizní gól si tehdy připsal na své konto Honza Bauer, který byl jedním z mnoha kvalitních fotbalistů, kteří oblékali hazlovský dres. Soupeři jako Bohemka, Teplice, Kladno, Chomutov a další, už zřejmě nikdy obec Hazlov na mapě hledat nebudou.

Po sestupu z divize hrál hazlovský tým další tři roky důstojnou roli v krajském přeboru. Velké problémy s úzkým kádrem mužstva, způsobené nezájmem hráčů béčka, vyřešil po skončení soutěžního ročníku mecenáš klubu Václav Suchopár radikálně: „Už nebudu stavět most bláznům pro radost.“

Opory týmu během letní přestávky odešly do Aše a do Německa. Výbor klubu pak stál před otázkou, co od podzimu hrát. Výběr měl veliký – krajský přebor, I. A třída nebo I. B třída. Řešení tohoto rébusu pak bylo pro mnohé příznivce překvapující. Na přání hráčů B-týmu FC Jiskra Hazlov dobrovolně opustil krajské soutěže a místo soupeřů zvučných jmen se diváci mohou těšit na derby s Vojtanovem či Libou.

(jagr)