Se startem krajských fotbalových soutěží startuje rovněž i okresní přebor a okresní soutěž. Nováčkem okresního přeboru je štika uplynulé sezony v okresní soutěži – Start Libá.

Pod vedením velezkušeného kouče Miroslava Švarce doprovodili fotbalisté Libé jako druhý tým vedoucí celek – Křižovatku.
„V uplynulé sezoně jsme měli výborný vstup do jarní části soutěže. Měli jsme sedmizápasovou šňůru bez porážky, ale pak v utkání pravdy jsme prohráli v Křižovatce 1:2. Další tři zápasy jsme pak prohráli, ale protože jsme měli dostatečný náskok, postup jsme si ujít už nenechali,“ vzpomíná Švarc, který prožil největší kus trenérské štace zejména na FC Cheb a v Hazlově.

Přes letní přestávku se podařilo Libé získat zkušeného Danče z FC Cheb a Gostenčníka z Hazlova. V okresním přeboru nechtějí hráči Libé rozhodně hrát druhé housle. „Chtěli bychom po podzimu figurovat někde ve středu tabulky, přes zimu dát tým dohromady a na jaře naše postavení ještě vylepšit. Postupové ambice pro letošní sezonu zatím nemáme,“ prozradil Švarc, který byl před dohodou s Libou rok bez trenérského angažmá.

„Chtěl jsem si od fotbalu odpočinout. Na fotbal jsem jezdil jen do Hroznatova, kde mám kamarády. Když za mnou přišel Peter Pavlenda, abych Libé pomohl, řekl jsem mu, že to na půl sezony vezmu. Nakonec jsem zůstal. Práce mě zase baví, máme solidní kádr, na kterém se dá stavět,“ ví své Švarc, kterého se dotklo ukončení působení Hazlova v krajském přeboru.

„Na jednu stranu šéfa klubu Vencu Suchopára chápu, ale na druhou stranu jsem v Hazlově strávil nějaký čas a jeho odstopupení ze soutěže mě hodně mrzí. Zmizení Hazlova ze soutěže, sestup Aše, Drmoulu – to vše svědčí o tom, že ne všechno je s fotbalem v našem regionu v pořádku. Krajský přebor Karlovarského kraje patří podle mého názoru k nejslabším ze všech a těch důvodů je řada. Jedním z největších problémů je určitě sousedství s Německem, kam kvůli eurům odchází řada dobrých fotbalistů,“ myslí si.

V uplynulém ročníku byl ze strany Libských diváků o fotbal zájema trenér Švarc věří, že tomu bude i v té letošní, v okresním přeboru. „Diváci na nás chodili a doufám, že nám zůstanou věrni také letos. My se budeme snažit předvádět co nejatraktivnější fotbal, abychom je nezklamali.“

Přebor o víkendu

1. kolo – okresní přebor

Sobota

14 hod.
Hazlov – Křižovatka
Start Libá – L. Kynžvart

16 hod.
Trstěnice A – Hroznatov

17 hod.
Hranice – Vojtanov
Plesná – N. Kostel
Luby – Lipová B

Neděle

15 hod.
Tři Sekery – V. Hleďsebe A