V 11. kole okresního přeboru v kopané přivítali Trstěničtí vedoucí celek soutěže Sokol Lázně Kynžvart. Za ideálního slunečného počasí na pěkném travnatém hřišti předvedla obě mužstva výborný fotbal.

FC Rozvoj Trstěnice A 4
Sokol Lázně Kynžvart       2
po poločase 1:2

V 1. poločase lepší organizovanou hrou soupeř přehrál domácí celek, který musel nastoupit s pěti hráči z „B" týmu, aby zápas mohl vůbec odehrát v jedenácti hráčích. Trenérovi v tomto zápase chybělo devět hráčů pro zranění, nemoc či pracovní zaneprázdnění. Obě mužstva chtěla hrát fotbal. Hosté šli do vedení ve 32. min. po vstřelené brance kapitánem Šprinclem. Za 10 min. domácí po rychlé akci, kdy utekl rychlý Kojma, nahrál Schwertschalovi a ten z malého vápna srovnal na 1:1. Gólem do šatny – z trestného kopu – se trefil nádhernou střelou opět nejlepší hráč Kynžvartu Šprincl.

Po domluvě domácího trenéra Horvátha nastoupili Trstěničtí jako vyměnění. Skvělý výkon mladých hráčů Květoně, Plzáka a Velka z „B" týmu rozhýbal celé mužstvo, a tak v rozmezí 72. – 78.min. strhli vedení na svoji stranu, brankami Višňovského, Schwertschala Jana a po rohovém kopu Kojmy otočili výsledek na 4:2 pro Trstěnice.

Branky za Trstěnice 1x Schwertschal J. a M., Višňovský, Kojma. Za Lázně Kynžvart: 2x Šprincl. Rozhodčí: HR – Novotný Karel, AR-1 Vávra, AR-2 Šneberk, časomíra: Růžička Roman.
FC Rozvoj Trstěnice A – Čeček, Květoň, Višňovský, Velek, Pečínka, Jaroš, Schwertschal Michal a Jan, Klečka, Kojma, Opava, Plzák, trenér: Horváth.

Sokol Lázně Kynžvart – Susko, Šuraba, Loucký, Fehnl, Vosyka, Bušek, Šprincl, Šipan, Kucharik, Štěpán, Štrunc, Novák, Tichoň, trenér: Šprincl st.

K duelu dodal několik slov trenér Trstěnic Horváth: „Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře. V úvodu jsem dával dohromady mužstvo a tímto bych chtěl pochválit za výkon hráče z ´B´ týmu, kteří si řekli o zařazení do ´A´ týmu, jsou to především: Květoň, Plzák či Velek. Soupeř hrál velmi dobře, o to si více ceníme tohoto vítězství."

(trf)