Dva rohové kopy Unionu přinesly prudké hlavičky ze skrumáže, brankář Kiss však nebezpečné míče vyrazil.
Třetí dobrá šance hostí během úvodní desetiminutovky přišla po další prudké střele Kohouta z dálky, kterou Kiss opět jen vyrazil, ale Hudeček do odkryté branky nezakončil.

Baník Královské Poříčí 1
FK Union Cheb 3
po poločase 1:1

Baníkovcům z Poříčí to v úvodu tohoto klání kombinačně vůbec nešlo. Jejich dlouhé nakopávané míče velkou naději na úspěch neměly.
Ve 22. minutě se k dobrému brejku hostí odhodlal Rolník, domácí zadáci však byli úspěšnější a nebezpečí včas zažehnali. Pak už se rozehráli také baníkovci. Přímý volný kop Gvizda letěl vedle, ve 33. minutě už Poříčí udeřilo. Vedoucí brance domácích však předcházela minela gólmana. Buřič po vyběhnutí k lajně míč neodvrátil, Moravec zprava zacentroval a Daniel Dufek hlavičkou trefil prázdnou branku.

Nadějné vedení ale netrvalo dlouho. Čtyři minuty nato hosté vyrovnali. Alexa dlouhým pasem vypustil do rychlého brejku Hudečka, ten nezištnou přihrávkou oslovil Těšínského, který zblízka srovnal na poločasových 1:1.
Krátce po změně stran vypálil prudký přímák Kohout, domácí brankář Kiss přízemní míč vykopl.

Utkání mnoho fotbalové krásy nepobralo. Plynulých akcí bylo poskrovnu, hráči obou týmů kupili řadu nepřesností.
V 53. minutě po dobrém centru Moravce hlavičkoval Šellong z dobré pozice vysoko nad. Finální přihrávka, či snaha o zakončení, poříčským baníkovcům moc nevycházela.

Po hodině hry však došlo k nečekanému obratu, kdy hosté dvěma časově slepenými góly nejen zcela otočili průběh zápasu. V 59. minutě Těšínský dlouhým křížným přetaženým pasem vybídl k zakončení Pavla Hudečka, který prudkou hlavičkou pod břevno, ale také do protipohybu brankáře, otočil stav zápasu na 1:2.
Minutu nato přišel další zářez. Bombu Těšínského Kiss jen vyrazil, Hudeček vybojoval míč a nacentroval ho na Rolníka, který snadno dorazil balon do sítě na 1:3.

Bleskový obrat ve vývoji domácími hráči pochopitelně viditelně otřásl. Hra se jim nedařila, v útočné fázi příliš nebezpeční nebyli. Při dlouhém nákopu z obrany se řítil do důrazného souboje s brankářem Dan Dufek, jenže ho zbořil faulem, a tak se pískal faul a kopalo se od chebské brány.

Chvíli nato Správka dlouhým kolmým pasem uvolnil rozběhnutého Radima Reismüllera, ale střela poříčského matadora byla sražena na roh. Mezitím trestňák Šebesty na opačné straně hřiště skončil bez úspěchu a prudkou střelu Těšínského již několikrát v tomto utkání bravurně vyrazil Kiss.

Již rozhodnuté utkání tak pozvolna spělo ke svému konci. Cheb si své dvoubrankové vedení pozorně hlídal, domácí baníkovci už vůli na změnu nenašli.
V samotném závěru ještě střídající Stehlík prověřil pozornost Kisse, ale ten si s jeho slabou střelbou poradil. Na druhé straně nepřesný pas Správky na Dufka byl až příliš dlouhý, a tak bylo po šanci. Union byl pohyblivější a rozhodnější. Perně vybojované vítězství si hosté za dobrý výkon zasloužili.
„Chyběla nám přesnost i důslednost. Proto nám nevycházelo ani zakončování,“ shrnul zápas rozmrzelý domácí trenér Miroslav Buják.

Jeho chebský protějšek, hrající trenér Miroslav Šebesta, byl podstatně spokojenější. „První půle byla vyrovnaná. Rozhodl náš nástup do druhého poločasu a dva naše góly rychle za sebou. Pak už jsme si výhru 3:1 pohlídali.“

Branky: 33. Dufek – 37. Těšínský, 59. Hudeček, 60. A. Rolník.
Baník K. Poříčí: Kiss – Hanzlíček, Správka, Gvizd, Hung – Moravec, M. Dufek, Provazník, Šellong – D. Dufek, R. Reismüller. Připraveni: Thiele, Mikyska, V. Dvořák.

Trenéři: Miroslav Buják a Milan Gabrle.
Union Cheb: Buřič – Alexa, Janota, Šneberger, Volf (74. Aleksič) - Kohout, Šebesta, A. Rolník (84. Stehlík), Dobeš (90. Jádlovský) – Těšínský, Hudeček. Trenér: Miroslav Šebesta, asistent Petar Aleksič.
Rozhodčí: Šmat – M. Chládek, Hrnčál. DS R. Stančík. ŽK: 1:0 (70. M. Dufek). Diváci: 50.

Josef Mihalík