Po třináctém kole krajského přeboru Karlovarského kraje v kopané vévodí na špici soutěže dva týmy, které získaly naprosto stejnou bilanci po odehraných utkáních – třináct zápasů, deset vítězství, žádná remíza, tři porážky, skóre 38:17 a zisk 30 bodů.

FC Viktoria Mar. Lázně 4

Jiskra Aš 0

po poločase 2:0

Do konce podzimní části soutěže zbývají odehrát dvě kola, která rozhodnou o podzimním vítězi. V předposledním kole jsou obě mužstva ve svých utkáních papírovými favority. Dokáží-li zvítězit, bude o podzimním mistru soutěže rozhodovat vzájemné střetnutí na hřišti Viktorie v Mariánských Lázních 14. listopadu ve 13.30 hodin. I když za určitého vývoje posledních dvou kol se může stát také podzimním vítězem mužstvo Hazlova, které se nenápadně velmi přiblížilo k vedoucí dvojici na třetí místo. Poslední dvě kola budou proto jistě velmi zajímavá a sledovaná všemi účastníky a příznivci krajského přeboru v kopané.

V sobotním derby měli první gólovou příležitost domácí Radilem, který vystihl chybnou rozehrávku obrany Jiskry. Svůj únik zakončoval technickou střelou podél brankáře, ale ten stačil konečky prstů míč tečovat, a tak tato gólová střela skončila na tyči.Ve 21. min. se prosadil na pravé straně mladší Drahorád, poslal centr do malého vápna, kam naběhl Jakubík a svůj souboj s brankářem proměnil hlavou v úvodní gól utkání 1:0. Na 2:0 opět zvýšil Jakubík, který proměnil ukázkovou přihrávku Chvala ve 32. min. Ve 37. min. se dostávali do šance hosté. Rozhodčí ovšem odpískal signalizované postavení mimo hru a hostující Hančík protestoval tak dlouho, až vyfasoval žlutou kartu.

Druhý poločas začali hosté, kteří neměli co ztratit, náporem, který trval do 65. min. Za faul na Drahoráda dostal žlutou kartu ašský Petříček. Domácí zahráli přímý kop. Ten končil rohovým kopem a tím také končila územní převaha hostů. Po rozehrání se k odraženému míči prodral obránce L. Kovář a domácí šli do vedení 3:0.

V 77. min. předvedl svůj fotbalový um Pavel Chval. Dostal přihrávku do šestnáctky, s úžasným přehledem zjistil situaci a poslal počtvrté míč do sítě Jiskry Aš a upravil tak konečný výsledek utkání na 4:0.

Rozhodčími střetnutí byli M. Tichota, P. Hodač, J. Kroupa. DS utkání M. Gendráč.

Viktoria Mar. Lázně: Šmejkal (Čeček), Škrabal, L. Kovář, Dvořák, Jakubík, Švejda, M+M. Drahorádové, Semančík, Radil, Chval. Střídali: Csekéš, Kabelák. Trenér M. Zeman, asistent J. Martínek, vedoucí týmu A. Klier

Jiskra Aš: Seman, Pilař, Šiler, Hančík, Petříček, Kohutiár, Turták, Toth, Duchoň, Jarausch, Smáha. Náhradníci: Střeček, Popp, Maher, Novák.Trenér R. Náprstek, vedoucí J. Večeřa.

VÁCLAV STAŇKO