Viktoria porazila Bukurešť 2:0 a postoupila do jarního play-off Evropské ligy

Na počtvrté už to fotbalistům plzeňské Viktorie proti FC Sport Bukurešť (FCSB) vyšlo. Po dvou prohrách a jedné remíze v probíhající sezoně s tímto rumunským soupeřem Plzeň ve čtvrtek večer v 5. kole utkání skupinové fáze Evropské ligy (EL) vyhrála 2:0.

23.11.2017

Na počtvrté už to fotbalistům plzeňské Viktorie proti FC Sport Bukurešť (FCSB) vyšlo a postoupili do jarního play-off Evropské ligy.Foto: Deník / VAIZ Zdeněk

Vítězství katapultovalo Viktorii do play-off EL, protože izraelská Beer Ševa zároveň ztratila body v Luganu. Poslední duel skupiny EL za dva týdny v Beer Ševě rozhodne, jestli Plzeň postoupí z prvního, nebo druhého místa. Tři body Viktorii zajistily góly Milana Petržely ze 49. minuty a hlavička Jana Kopice čtvrt hodiny před koncem zápasu.

Trenér Pavel Vrba udělal oproti ligovému zápasu na Slovácku dvě změny. Do hry poslal brankáře Aleše Hrušku a od začátku nastoupil forvard Jakub Řezníček.

Viktoria si od úvodu utkání vytvářela šance, ale střely buď pochytal osmnáctiletý brankář FCSB Daniel Vlad (Kolářova a Řezníčkova střela), nebo fotbalisté Plzně neměli seřízenou mušku jako v případě Petržely. Kolář v jasné tutovce dlouho váhal, až mu obánce FCSB míč ukopl. Ve 33. minutě mohl otevřít skóre Řezníček, ale stoper rumunského týmu vykopával balon z brankové čáry. Rumuni tradičně zahrozili z brejku Alibecem, jehož střelu zlikvidoval gólman Hruška. Ten sebral ve 26. minutě míč z nohy Enachemu při protiútoku z pravé strany.

Po přestávce se zaplněná Doosan Arena dočkala gólů. Ve 49. minutě poslal Patrik Hrošovský míč za obranu Petrželovi, který usměrnil balon k levé tyči – 1:0. Podle televizních záběrů byl Petržela na hranici ofsajdu. Poté se Hruška blýskl při dělovkách Tanaseho a Balaseho. V 53. minutě mohl zvýšit skóre Kopic, ale míč napálil vedle levé tyče Vladovy branky. Čtvrt hodiny před koncem se už plzeňský reprezentant dočkal. Hořavovou pumelici tečoval hlavičkou do sítě Rumunů – 2:0. Dvoubrankové vedení Viktoria už udržela a po oznámení výsledku z Lugana hráči s fanoušky oslavovali postup do play-off EL.

Hlasy trenérů po utkání Viktoria Plzeň - FCSB

Pavel Vrba (trenér Viktorie): „V prvním poločase to byl hodně zajímavý fotbal od obou týmů. My jsme nebyli ve finální fázi důslední a důrazní a nedokázali jsme se v šancích, které jsme si vytvořili, prosadit. Po našem prvním gólu soupeř zabral, začal více kombinovat, my jsme ale zbytek zápasu dobře odbránili a druhým gólem jsme si pojistili vítězství. Pochvalu zaslouží všichni hráči, od brankáře po hrotového útočníka. Jsem rád, že naši nejzkušenější hráči dokazují, že fotbal hrát umějí, že jejich kariéra nekončí, i když jim to mnozí předpovídali. Oni však dokazují, že na to stále mají a a předvádějí skvělý fotbal. Jsem spokojený, porazili jsme tým, který patří k nadprůměrným mužstvům v Evropě a toho si hodně cením. A můj kotoul vzad po utkání po návratu do Plzně? Technika se za tu dobu vytříbila, shodil jsem i nějaké kilo, takže to bylo jednodušší.“

Nicolae Dica (trenér FCSB): „Čekali jsme, že to bude těžký zápas. Za stavu 0:0 jsme měli nějaké šance, ale neproměnili jsme je, a proto jsme prohráli. Měli jsme problémy na krajích hřiště, soupeř nás přečísloval, i naši středoví hráči prohrávali osobní souboje. Poprvé ve skupině jsme prohráli, ale stále jsme první a když porazíme Lugano, na prvním místě zůstaneme.“

Poločas: 0:0. Branky: 49. Petržela, 76. Kopic. Diváci: 10 197.

Viktoria: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (88. Živulić), Kolář (83. Čermák), Kopic – Řezníček (66. Bakoš).

FCSB: Vlad – Enache, Planić, Balasa, Júnior Morais – Filip (46. Nedelcu), Popescu – Golofca (46. Tanase), Man, Coman (64. Budescu) – Alibec.

Autor: Martin Švec

23.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 45 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/ka MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Karlovarská 147/22, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Požadujeme: řidičský průkaz sk. C+E, profesní průkaz není nutný (zajistíme), praxe v řízení není nutná. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po-Pá 8:00-16:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Hs line, s.r.o., Karlovarská, č.p. 147, 350 02 Cheb 2. Informace: Jiří Jeřábek, +420 776 292 244. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 15 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Café Bar Bartholomeus, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 482/37, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu určitou (2 roky) - poté možné prodloužení. Pracovní doba: 10:00-18:00 h. Náplň práce: příprava a vaření jídel a pokrmů. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat 9:00-18:00 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Bartholomeus gastro s.r.o. -002, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, č.p. 482, 350 02 Cheb 2. Informace: Bolorbold Erdenetsogt, +420 702 863 514. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 14 900 Kč Pomocní kuchaři Pomocní kuchaři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: areál Tesco (rychlé občerstvení PANDA), Pražská 2494/15, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Požadujeme: znalost vietnamského jazyka výhodou. Nabízíme: dotovaný oběd. Kontakt pro zájemce: telefonicky (každý Pá 16:00-17:00 h).. Pracoviště: Sfd s.r.o. -001, Pražská, č.p. 2494, 350 02 Cheb 2. Informace: Pham Hai Duc, +420 602 525 690. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 22 500 Kč Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti pobytové péče Pracovníci v sociálních službách - pro přímou obslužnou péči. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 22500 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Mírová 2273/6, Cheb. Vhodné i pro absolventy. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení. Pracovní doba: 12-ti hodinový cyklus (střídání směn 7:00 - 19:00 hod, 19:00 - 7:00 hod). Požadujeme: zdravotní způsobilost pro směnný provoz, bezúhonnost, spolehlivost, slušné vystupování a pozitivní vztah k seniorům, základy práce na PC, praxe není nutná. Akreditovaný kurz MPSV "pracovníci v sociálních službách" - u zájemců s výučním listem možnost doplnění kurzu během zaměstnání. Výhodou je vzdělání v oboru na SZŠ, tj. výuční list - obor ošetřovatel/ka, zdravotní asistent/ka nebo sociální činnost (možné i bez maturity s ukončeným 3. nebo 4. ročníkem studia). Nabízíme: podnikové stravování s finančním příspěvkem zaměstnavatele, delší dovolená - 5 týdnů, mimořádné odměny. Kontakt pro zájemce: telefonicky Po - Pá 8:00 - 14:00 hod, e-mailem kdykoliv včetně zaslání životopisu anebo osobně po domluvě.. Pracoviště: Domov pro seniory "spáleniště" v chebu, příspěvková organizace, Mírová, č.p. 2273, 350 02 Cheb 2. Informace: Hana Marešová, +420 354 439 037.

Viktoria se představí na půdě Berouna

Jediné krajské derby v rámci Fortuna Divize bude k vidění od 14.00 hodin v sobotu 10. listopadu na stadionu FK Ostrov, tam dorazí Olympie Březová.

Je to tady, krajské derby

Slávisté zamíří do Velvar

Karlovy Vary – Ještě ani pořádně neodezněla hořká pachuť z projetého duelu s Benešovem, kde hráči karlovarské Slavie totálně propadli v závěru duelu a museli skousnout prohru 3:4, a už musí směrovat své myšlenky na sobotního soupeře TJ Velvary.