V 8. kole krajského přeboru vidělo 300 diváků kvalitní fotbalový souboj dvou vyspělých týmů chebského okresu.V utkání začali lépe hosté z Chebu. Už ve třetí minutě dostal první žl. kartu hostující Hudeček a také vstřelili úvodní branku zápasu, když Sládeček si lehce poradil ve středu hřiště se svým obráncem, přihrál Šebestovi, který se prosadil do šestnáctky Viktorie, míč přistrčil Dobešovi a ten s přehledem zasunul za záda Šmejkala – 0:1.

FC Viktoria Mar. Lázně 3

FK Union Cheb 2001 2

po poločase 2:1

V 10. min. mohl Sládeček zvýšit stav utkání, ale po individuální akci skončila jeho dělovka na tyči branky a odražený míč zpět do hřiště uklidili domácí na roh. Ve 14. min. měli další výhodu hosté zahráváním přímého kopu. Centr skončil na kopačkách domácích. Dlouhý odkop našel Chvala, který prodloužil Šcasnárovi a ten po krátkém sprintu prostřelil brankáře Buřiče 1:1. Dokonalý obrat skóre předvedl po dlouhém odkopu domácích a hrubé chybě obránců Unionu Marek Zeman, který jejich zaváhání dokonale využil a vybíhajícího brankáře přesně přehodil – 2:1.

Domácí začali mít mírnou herní převahu, ale neustale museli dávat pozor na výborného Sládečka, který byl hlavním tahounem Unionu. Ve 35. min. po dalším faulu Hudečka zahrával přímý kop domácí Zeman a gólman Buřič měl s jeho střelou plné ruce práce. Hosté opláceli rychlým brejkem a za záchranou brzdu tahal ml. Drahorád. Domácí předvedli ještě jednu vydařenou kombinační akci ve 43. min., ale pronikajícímu Šcasnárovi míč sebral brankář hostů.

Ve 47. min. se blýskl opět domácí Zeman. Poradil si elegantně s bránícím Šnebergerem, ale jeho tvrdá střela končila v boční síti Unionu. Hosté hned z protiútoku srovnali skóre, když se nádherně trefil Řezáč asi ze třiceti metrů – 2:2. V 50. min. fauloval Klepáček a rozhodčí za jeho tvrdý faul udělil rovnou červenou kartu.

V 61. min. po tečované střele Ščasnára kopali ještě domácí rohový kop a při Unionu stálo štěstí. V 70. min.bojoval o míč ve středu hřiště Sládeček, svůj souboj prohrál a do gólové šance se prosadil Chval. Tentokrát nedal Buřičovi naději na úspěch a upravil stav na 3:2. Hosté hrající v oslabení se nevzdávali, domácí měli více prostoru, ale brankově se již nedokázali prosadit. Dvě velmi nadějné šance měl v posledních pěti minutách Zeman, ale neprosadil se. Již v nastaveném čase domácí faulovali neúnavného Sládečka. Hosté poslali dlouhý pas do šestnáctky, následoval velký závar na brankové čáře a štěstí stálo na straně domácích, když míč orazítkoval břevno Šmejkalovy branky a odrazil se zpět do hřiště.

Sponzorem tohoto utkání byl pan Hlavnička, kterému patří poděkování hráčů a vedení oddílu.

Viktorie M. Lázně: Šmejkal Hadač, L. Kovář, Ščasnár, Jakubík, Drahorád ml., Drahorád st., Semančík, Švejda (45. Kafka), Chval. Dále byli připraveni Bušek, Hubený. Tr. M. Zeman, as. J. Martínek a J. Opava, ved.A. Klier.

Union Cheb: Buřič, Těšinský, Kohout, Šneberger, Hudeček, Klepáček, Šebesta, Dobeš, Řezáč, Volf, Sládeček. Střídali - J. Janota, V. Janota.Tr. M. Šebesta, as. P. Aleksič, ved. D. Kuna.

Rozhodčí-ing.R.Adamec,MNovotný, P. Janeček. DS Jan Rajtmajer.

(vást)