„Prozatím panuje s přípravou spokojenost,“ prozradil trenér Viktorie Otakar Dolejš. A není divu. „Hráči plní vše, co je v plánu, i když je to někdy náročné,“ poukázal trenér Viktorie.

Právě zimní dril si proložili viktoriáni dvěma zápasy. V prvním se představili na umělce Sokolova, kde se střetli s ligovým výběrem dorostu Baníku U19, když z toho byla výhra 8:1.

„Nevěděli jsme, co od utkání očekávat, proto jsme k němu přistoupili zodpovědně. Dařilo se nám i střelecky. Šlo sice vidět, že hráči naskočili do utkání z plné zátěže, ale velmi dobře si s tím poradili,“ kvitoval Dolejš. Poté zamířili hráči od Ferdinandova pramene do Františkových Lázní, kde absolvovali čtyřdenní soustředění.

REKORDNÍ množství posluchačů dorazilo do Městské knihovny v Chebu na poslední přednášku o Židech a jejich životě právě na Chebsku.
Historii Židů připomíná i Ulička Zavražděných

„Trénovalo se dvoufázově, kdy na programu byly nejen náročné atletické či kondiční tréninky, ale také potřebná regenerace a také nám šlo o to, aby se utužila parta, což je také velmi důležité,“ přiblížil trenér Viktorie náplň minisoustředění. Právě galeje v rámci čtyřdenní dřiny si zpestřili viktoriáni druhým přípravným duelem, který odehráli na chebské umělce, kde se jim v derby postavila do cesty Hvězda Cheb, kterou Mariánské Lázně porazily 3:1.

„Vstup do utkání jsme měli špatný, když se do utkání promítla únava hráčů, kteří ještě před utkáním absolvovali tréninkovou jednotku. Během prvního poločasu jsme se prakticky rozběhávali a vyzkoušeli jsme si i nový systém,“ vracel se k derby Dolejš.

„V podstatě jsme drželi více míč, vytvořili si více šancí, přesto jsme inkasovali,“ narážel Dolejš na branku chebského Mojchera. Po obrátce stran však Viktoria zabrala a třemi góly dokázala otočit vývoj ve svůj prospěch.

„Do druhého poločasu jsme udělali tři čtyři změny a byl jsem překvapený, jak si hráči na hřišti rozuměli i přesto, že na nich byla vidět únava, ale ta byla překonána a my vstřelili soupeři tři branky,“ dodal k utkání kouč.

Devět branek nastříleli hráči v barvách FB Hurrican Karlovy Vary soupeři z chomutovského Florbalu.
FOTO, VIDEO: Hurricany dotáhl k vítězství kanonýr Nicklas

Třetí přípravný duel pak čeká viktoriány v sobotu1. února, kdy se opět představí na chebské umělce, kde se střetnou od 17 hodin s německým Mitterteichem.

FK Hvězda Cheb – FC Viktoria Mariánské Lázně 1:3 (1:0). Branky: Mojcher Michal – Lattisch Jakub, Popovič Roman, Kavka Vladimír.

Hvězda Cheb: Bertelman-Netrval, Veleman, Hucl, Vlk-Janda, Mojcher, Anděl, Kompit-Mouhafidi, Kubinec (stř. Mácha, Znak, Plíhal, Lhotský, Hrotek, Kraclík).

Mariánské Lázně: Šmejkal – Ruda, Cinkanič, Prokš, Kafka – Drahorád, Šácha, Pěček, Popovič – Lattisch, Šilhán (stř. Lukáš, Parák, Chlad, Holub, Štrunc, Holeček, Kořistka, Parák).