Souboj prvního celku krajského fotbalového přeboru – mužstva Františkových Lázní – a Staré Role se odehrál na umělém trávníku lázeňského týmu za chladného už nefotbalového počasí.

FC Fr. Lázně 1

Stará Role 4

po poločase 0:1

Pokud se některý z domácích fanoušků přišel podívat, jak ´kohouti´ potvrdí své vedoucí postavení v tabulce, rozhodně se nedočkal. Zato zklamání mu fotbalisté připravili veliké.

Už od začátku střetnutí byli aktivnější fotbalisté ze Staré Role. Domácí působili nesoustředěně, kazili přihrávky a příliš hostujícího gólmana neohrožovali.
Hosté poprvé udeřili v 17. minutě, kdy se prosadil šikovný útočník Výborský – 0:1. Také v dalších minutách byli hráči Staré Role nebezpečnější, ale do konce první půle se už stav nezměnil.

Ve druhém poločase se očekával nápor domácích. Ten ale nepřišel. Naopak hostující tým zvýšil vedení, když se trefil v 55. minutě Sikora – 0:2. Chvíli předtím měl vynikající šanci ke skórování domácí Štefan, ale ani nadvakrát starorolského gólmana nepřekonal. Místo nerozhodného stavu tak hosté zvýšili své vedení. Františkolázeňští se přece jen dočkali, když se v 71. minutě prosadil Radek Kříž, který z pravé strany prostřelil Nádlera – 1:2. Tím se opět dostali do hry, ale gólově to byla jejich labutí píseň. Branky totiž stříleli už jen hosté, kteří využili otevření hry domácích, kteří hráli vabank. Nejdříve se v 90. minutě trefil Lojin a o tři minuty později, v nastaveném čase, přidal čtvrtou branku Pleva.

Domácí se tak se svými fanoušky nerozloučili příliš důstojně, a protože Mariánské Lázně vyhrály vysoko v Jáchymově, přišli Františkolázeňští o vedení v soutěži. Získat zpět by ho mohli v příštím kole, ale to by museli nachytat mariánskolázeňskou Viktorii na jejím hřišti. Právě Mariánskolázeňští vystřídali kohouty ve vedení v krajském přeboru.

„Výkon mého mužstva byl pro mě velkým zklamáním. V týmu poklesla morálka, místo toho, abychom dohráli podzimní soutěž důstojně, předvedeme takhle ostudný výkon. A to ještě kdyby hostující mužstvo řešilo některé situace s větším klidem, mohlo utkání pro nás skončit ještě větším debaklem. Hosté podali bojovný výkon a vyhráli zcela zaslouženě,“ uvedl po střetnutí zarmoucený a zklamaný trenér domácího týmu Milan Kolouch.