Vynikajícího výsledku v 9. kole krajského přeboru dosáhli hráči Viktorie na hřišti svého hostitele Staré Role.

TJ DDM Stará Role0

FC Viktoria M. Lázně 6

po poločase 0:3

Nedá se říci, že by domácí hráli špatně, ale tentokrát prostě neměli na lepší výsledek proti s chutí hrající Viktorce šanci. Vlastně měli dvě, ale ty také v pohodě chytající brankář Šmejkal v 1. pol. domácím hráčům zmařil. Domácí tým již ve třetí minutě zahrával rohový kop, po kterém vytvořili před brankou hostů střeleckou kanonádu, ale ani na čtyřikrát za sebou nedokázali míč propasírovat do branky Viktorie.

Viktorka se velmi pomalu a obezřetně rozjížděla k výkonu, který nakonec vyústil ve fotbalový galakoncert, ke kterému dal podnět domácí hráč Sikora, který v 17. min. skvěle namazal hostujícímu Chvalovi, ten oklamal vybíhajícího brankáře a zasunul do prázdné branky – 0:1. Ve 21. min. po dlouhém výkopu Šmejkala a chybující obraně domácích přistrčil míč Drahorád ml. Kafkovi. Jeho dělovka končila na břevně, odražený míč vrátili hosté zpět před branku a pro Drahoráda ml. už nebyl problém zvýšit na 0:2. O tři minuty později o sobě dal vědět Drahorád st., který po faulu na pronikajícího Semančíka poslal míč technickou střelou jen do tyče branky Nádlera.

Domácí se v poli herně hostům vyrovnali, ale chytrá a hlavně pozorná hra Viktorky nadávala domácím šanci dostat se k ohrožení Šmejkala. A když se jim to podařilo, byl na svém místě gólman hostů. V rozmezí dvou tří minut zneškodnil dvě super šance domácích a udržel tak čisté konto. Ve 40. min. odebral míč Drahorád st. na půlící čáře soupeři. Přihrál na vápno Zemanovi, který se zbavil bránícího hráče a střelou od tyče do sítě zvýšil na 0:3.

Do druhé půle nastoupili domácí hráči se zjevnou snahou o zkorigování hrozivého výsledku. Přitlačili hosty před jejich branku a výsledkem jejich snahy byla nastřelená tyč. V 58. min. stačila obrana hostů zasáhnout proti prosazujícímu Vašíčkovi. Patnáctiminutová snaha domácích zůstala nevyužita a ke slovu se opět přihlásili hosté, kteří zahájili fotbalový galakoncert nestárnoucím Michalem Drahorádem.V 61. min. si zkušeně poradil s bránícími hráči. Dvakrát si vyměnil míč s Kafkou a poté nasměroval finální přihrávku do šestnáctky Chvalovi, který zahlédl před brankou zcela volného Zemana a ten jeho přihrávku uklídil do sítě domácích – 0:4.V 65. min. se do třetice snažil prosadit Vašíček, ale k zakončení v šestnáctce se díky Jakubíkovi nedostal. V 68. min. vrátil finální přihrávku Zeman Chvalovi a ten přes padajícího brankáře zvýšil na 0:5. V 79. min. vybojoval míč střídající Ščasnár, utekl obraně domácích a před vybíhajícím brankářem stačil ještě přesně přihrát Kafkovi a stav byl 0:6. V 81. min.viděli rozjásaní diváci Viktorie snad nejhezčí fotbalovou akci, když Zeman unikl po levé straně, podíval se a poslal na milimetry dlouhý centr mezi penaltu a šestnáctku na nabíhajícího Kafku a ten v plném běhu orazítkoval hlavou břevno zkoprnělého brankáře domácího týmu.

V sobotu 10.10.09 jede Viktoria do Citic. Odjezd autobusu je v 8.15 hod., hraje se od 10.15 hod.

Viktoria M. Lázně: Šmejkal, Hadač, L. Kovář, Dvořák, Jakubík, Drahorád jun., Drahorád sen., Zeman, Semančík, Kafka, Chval. Střídali: Ščasnár, Švejda, Škrabal. As. J. Martínek, a J. Opava, ved.A. Klier.

Utkání řídila s přehledem trojice rozhodčích - L. Janoušek, P. Hodač, P. Vaněček, DS Pavel Pešek.

VÁCLAV STAŇKO