Fotbalisté Jiskry Aš nedotáhli záchranářské práce do vítězného konce, a tak budou v letošní sezoně bojovat v 1. A třídě, kde tak rozšíří řady týmů chebského okresu po Lipové, FC Cheb a Sokolu Drmoul.

V kádru mužů fotbalové Jiskry Aš došlo po sestupu k mnoha změnám. V první řadě je to příchod zkušených hráčů z Hazlova, se zkušenostmi z divize. Za tento transfer patří díky Václavu Suchopárovi, který léta fotbal finančně podporuje.

„Samozřejmě, že jsem příchod hazlovských hráčů velmi přivítal. Kádr jsme měli po odchodu fotbalistů do Německa a do nižších soutěží hodně oslabený, proto příchod tak kvalitních hráčů přišel víc než vhod. Byla to za minutu dvanáct, protože jinak nevím, s kým bychom soutěž hráli. Museli by asi do hry zasáhnout staří páni,“ uvědomuje si Robert Fiala, trenér Jiskry Aš, který je rovněž v případě potřeby připravený zasáhnout do hry. „Rozhodně bych nechtěl zabírat místo mladším, ale pokud si to situace vyžádá, rád mužstvu pomohu.“

Zástupci ašského klubu by jistě rádi viděli Jiskru v příští sezoně opět mezi krajskou elitou. „Je jasné, že bychom chtěli zpět do kraje, ale tomu musí odpovídat i nějaké výsledky, aby práce, kterou děláme, měla smysl. Někteří fotbalisté si musí uvědomit, že bez tréninku se nedá hrát kvalitní fotbal. Věřím, že mladší hráči se od těch zkušenějších něčemu přiučí a že pokud budeme hrát kvalitní utkání, mohl by se záměr postupu podařit splnit,“ přeje si Fiala.

V úvodu nové sezony začínají Ašští na svém domácím hřišti. První soupeř, který prověří jejich síly, bude celek TJ OSS Lomnice, se kterým předminulou sezonu úspěšně bojovali v baráži o setrvání v krajském přeboru. Utkání začíná v sobotu 13. srpna v 10:30 hodin na Střelnici. Tento čas byl ašskému týmu určen pro všechny letošní domácí zápasy. Domácí tak zvou všechny příznivce i v tento netradiční čas a věří, že i s jejich podporou bude tým podávat kvalitní výkony. Novinky a reportáže z utkání můžete sledovat na stránkách Deníku i na internetových stránkách klubu – www.jiskraas.estranky.cz.

Příchody hráčů: Veleman, Šiman, Prokopec, Belovič (hostování – Jiskra Hazlov), Sládeček (Union Cheb), Dorotovič (Hranice)

Přestup – Vojík, Oravec (Jiskra Hazlov), Židov (Krásná), Fiala (Německo),

Návrat z hostování – Koubek, Seman (Baník Sokolov), Houdek (Jiskra Hazlov)

Odchody hráčů: Smaha, Toth, Sekáč, Jarausch, Stropek – Německo, Turták, Bado, Bránický – Krásná.

Soupiska týmu pro sezonu 2011/12: Brankaři: Seman, Brož, Vojík. Obránci: Rádl, Veleman, Petříček, Maher, Černík, Oravec, Židov, Tauc, Houdek A. Záložníci: Šiman, Bárta, Houdek L., Belovič, Střeček, Dorotovič, Koubek, Fiala, Čerňanský R. Útočníci: Sládeček, Prokopec, Čerňanský J., Novák, Kohutiar.

Trenéři: Fiala, Sládeček. Vedoucí mužstva: Petříček.

Na závěr ještě výsledky letních přípravných zápasů:

Fr. Lázně - Jiskra Aš 6:2, Jiskra Aš – Citice 3:1.

(pahu, bk)