A horníci první krok zvládli.

Do zápasu vstoupili nekompromisně a aktivní hra opět slavila úspěch. Baník po pěkných akcích a brankách Vracovského a Bečváře vedl 2:0.

Ve druhé třetině sice vytěžili hosté z minima maximum a během necelých tří minut srovnali, domácí ale ve třetí dvacetiminutovce, v čase 57:19, strhli vedení a také výhru v prvním utkání zpět na svou stranu kapitánem Tomášem Rohanem. 3:2.

„Se vší pokorou si velmi ceníme pátečního vítězství. Nastoupili jsme proti soupeři, který je velice organizovaný a bojovný. Soupeř hraje srdcem a je velmi trpělivý. Takže jsme vděční, že jsme vyhráli a vstoupili tak úspěšně do série,“ řekl po prvním zápase kouč Baníku Karel Mlejnek.

V neděli se finálová série přesunula na Vysočinu. Ani tady se sokolovští hokejisté nenechali vyvést z konceptu. V Moravských Budějovicích sice prohrávali 1:0, ale potom vývoj obrátili ve svůj prospěch, vyhráli 6:2 a zvýšili tak své vedení v sérii na 2:0.

V úterý budou fanoušci Baníku sledovat třetí zápas od 18 hodin na zimním stadionu v Sokolově, ve čtvrtek potom čtvrtý duel na velkoplošné obrazovce na sokolovském Starém náměstí.