Skvělá atmosféra doprovázela osmifinálovou bitvu Kynžvartu se Skopje. | Video: Házená Kynžvart

Adélo, jak hodnotíte zápas s odstupem času? První nával emocí je pryč, co převládá v tuto chvíli?

U mě samozřejmě stále převládá zklamání. Zápas mi stále po částech běží v hlavě a hodnotím, co jsem mohla udělat lépe. Myslím, že jsme měli šanci postoupit, a o to víc to bolí. Bohužel, evropský pohár se nedal hrát na jeden dobrý poločas jednoho zápasu. Sezona nekončí, stále pokračujeme, čeká nás ještě jarní část MOL Ligy, finále České poháru a troufám říct play-off MOL Ligy.

Makedonky v odvetě hrály velmi trpělivě, často na hranici pasivity…

Makedonské hráčky byly houževnatý soupeř, velmi nepříjemný, měly skvělé spojky a hru pivotů, výborná křídla. Hrály s velkou taktikou a trpělivostí. V prvním poločase si vybudovaly náskok a byly na koni. Věděly, že ho potřebují jen udržet, a tak hrály hodně pasivně. To my jsme museli tlačit.

Co bylo nakonec rozhodující?

O postupu nerozhodl jen začátek zápasu, ale i množství jasných brankových příležitostí, které jsme promarnili. Když jsme mohli odskočit na tři góly a dostat soupeře pod větší tlak, a tím nás dostat do naprosté euforie, selhali jsme v koncovce. Z toho všeho se musíme ponaučit.

Jaké jsou vaše poznatky z letošní cesty evropskými poháry?

Vzhledem k tomu, že jsme v evropském poháru hráli zápasy, které naše liga nenabízí, myslím si, že nás to posunulo v celkovém herním projevu. Dokázali jsme si, že jsme schopné odehrát velmi těžké zápasy i v náročném sledu. Největší rozdíl vidím v tom, že nás to naučilo, že není snadné vrátit se do zápasu, když se hra nevyvíjí podle vašich představ. Například v Dunajské Stredě jsme měli špatný první poločas, ve druhém jsme excelovali a domácí hráčky se do zápasu navrátit nedokázaly. V evropském poháru jsme se sice dokázali vrátit do hry a otočit ji, ale soupeř zapnul na vyšší obrátky a nic nám nedovolil. Nechci nikoho srážet, jen si myslím, že v tomto ohledu nám to dalo i malé varování, že pokud chceme být úspěšní, musíme hodně zlepšit první poločas.

close Kynžvart se představí o víkendu v Praze. Tam vypraví pro své fanoušky autobus. info Zdroj: Házená Kynžvart zoom_in Kynžvart se představí o víkendu v Praze. Tam vypraví pro své fanoušky autobus.

Fanoušci v Chebu byli fantastičtí, když jste nastoupila do branky, hecovala jste je k hlasitější podpoře…

Přesně tak, to jsou moje nejoblíbenější zápasy, když je plná hala. Sama jsem motivovaná k lepším výkonům a užívám si diváky a jejich reakce. Atmosféra byla neuvěřitelná a elektrizující, za což jim děkuji! Před zápasem jsem měla přesnou představu, jak bude zápas probíhat, napínavý zápas, neskutečná atmosféra a sedmičková přestřelka, když dva dílky vyšla, ale bohužel ten třetí ne. Takže i druhý den jsem byla upřímně smutná. Vyčítala jsem si tu poslední střelu a hlavou se mi honily myšlenky, jak jsem to měla chytit.

Co vás čeká v nejbližších dnech?

Program trochu ubere na intenzitě zápasů. Vrátíme se k plnému tréninku a v sobotu 27. ledna nás čeká velmi těžký zápas v Praze se Slávií. Bude to přímý souboj směrem k play-off, takže to bude další skvělý zápas, na který se bude dát dívat. Jako poděkování za sobotní absolutně skvělou atmosféru jsme pro naše fanoušky připravili výjezd na tento zápas, neváhejte a přihlaste se u šéfa našeho fanklubu.

Skvělá atmosféra doprovázela osmifinálovou bitvu Kynžvartu se Skopje. | Video: Házená Kynžvart