Do druhé semifinálové bitvy naskočily Západočešky aktivně, když již ve 4. minutě odskočily Slavii na rozdíl dvou branek 4:2, když se dvěma gólovými zápisy blýskla Kristýna Königová.

V polovině prvního poločasu si hráčky Kynžvartu vytvořily čtyřbrankový náskok, pod který se zapsala třemi přesnými zásahy pivotka Katka Dresslerová.

Slávistky poté, ale zaznamenaly sérii čtyř branek v řadě, čímž dokázaly srovnat ve 28. minutě na 11:11. Házenkářky Kynžvartu však dokázaly hned na to Slavii opět odskočit na rozdíl tří branek, když do druhé poloviny zápasu šly za příznivého stavu 14:11.

Zdroj: Házená Kynžvart

I po obrátce stran tvrdily házenkářskou muziku Západočešky, když ve 41. minutě šly po úspěšné sedmičce Veroniky Vávrové do čtyřbrankového trháku.

Slávistky, ale dokázaly v 53. minutě snížit zásluhou Veroniky Holečkové na 22:23. A o drama, tak bylo postaráno, ale šest vteřin před sirénou rozrazila finálovou bránu Veronika Dvořáková, která upravila na konečných 26:23.

Ve finále se Kynžvart střetne s několikanásobným mistrem MOL Ligy z Mostu.

DHC Slavia Praha 26:23 (14:11). Nejvíce branek: Dresslerová 6, Božović 5, Königová 4 – Holečková 7, Švihnosová 4, Franková 3. Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 600. První zápas: 26:28. Postup: Házená Kynžvart.