Nový ročník nejvyšší soutěže žen v házené se odehraje za účasti dvanácti týmů, když devět zástupců bude mít Česko, tři pak Slovensko. Úvodní kolo odehraje Kynžvart v sobotu 2. září na palubovce Písku. Následně si odbude domácí premiéru v novém soutěžním ročníku, když vyzve v hale Milana Prokeše vítěze základní části loňského ročníku Dunajskou Stredu, a to v sobotu 9. září.

Třetí kolo odehrají hráčky ze západu Čech v sobotu 16. září, kdy se představí na palubovce Poruby, které se nakonec udržela mezi házenkářskou elitou, když následně ve čtvrtém kole vyzve kynžvartský výběr před svými fanoušky v sobotu 23. září loňské finalistky z pražské Slavie. Páté pokračování pak nasměruje Kynžvart za hranice Česka na Slovensko, kde se Západočeškám postaví do cesty 30. září Šaľa.

Ve třetím domácí duelu, který bude na programu 7. října, se pak postaví Kynžvart nováčkovi z Hodonína. pak bude následovat reprezentační přestávka a zpět do kolotoče MOL ligy se navrátí házenkářky 21. října, kdy se v sedmém kole představí v Olomouci.

Posléze v devátém kole základní části poměří své síly Kynžvart v domácím prostředí s úřadujícím mistrem MOL ligy Mostem, a to 28. října. Pak čeká hráčky z lázeňského města výjezd za hranice, když se 4. listopadu představí na půdě Michalovců.

Jedenáctého listopadu přijde na pořad v rámci desátého kola na pořad západočeské derby, kdy se Kynžvart bude prát o házenkářský trůn západních Čech v Plzni s tamním DHC. První polovinu soutěže zakončí hráčky Kynžvartu v domácím prostředí 18. listopadu, kdy poměří své síly se Zlínem. Druhá polovina MOL ligy pak bude zahájena 6. ledna, kdy čeká Kynžvart domácí duel s Pískem.