Západočešky zamíří do Mostu po domácí dělbě bodů s Olomoucí, se kterou přišly o výhru až v závěru duelu. „Samozřejmě nás ztráta bodu s Olomoucí dost mrzí,“ neskrývala zklamání po domácí bodové ztrátě pivotka Kynžvartu Barbora Tesařová. „Měly jsme spoustu možností si výsledek pohlídat a odtrhnout se, ale to se nám bohužel skrz naše neproměněné vyložené šance nepovedlo,“ litovala Tesařová.

A nebylo divu. Kynžvart totiž přišel v zápase, který se nesl premiérově v duchu Chebského double, o cenný bodový zisk. Právě před bitvou s Olomoucí zahájili spolupráci hokejisté HC Stadion Cheb a hráčky Kynžvartu, a toto spojení přineslo fanouškům zajímavé propojení sportovní sil, které bude i nadále po úspěšně premiéře pokračovat. Chyběla pouze jen vítězná tečka.

Kynžvart slavil historicky první skalp Mostu v MOL lize, urval vítězství 28:27.
Kynžvart slavil historicky první skalp Mostu v MOL lize, urval vítězství 28:27

„To už je ale za námi a jedeme dál. Z chyb se musí poučit a snažit se jich v následujícím zápase vyvarovat,“ narážela Tesařová na další pestrý program, který její tým čeká. A ví, o čem mluví. Kynžvart totiž čeká nejen náročný duel na palubovce Mostu v MOL Lize, ale poté se s mosteckým výběrem střetne také ve finále Českého poháru.

„My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát, a je jedno o koho v danou chvíli jde,“ poukazovala pivotka Západočešek. Navíc v prvním vzájemném duelu dokázal Kynžvart Most v domácím prostředí porazit. „Myslím si, že i když jsme teď na podzim s Mostem doma vyhráli, tak i přesto si myslím, že v pozici favorita bude stále Most,“ drží se při zemi Tesařová.

Kynžvart, který zažívá vydařenou sezonu, ale během ní prokázal několikrát své kvality, čímž tak dal soupeřům na vědomí, že s ním musejí počítat. „Samozřejmě nás těší, že jsme se vypracovali do takové pozice, kdy nás i dlouholetí účastníci soutěže berou jako těžkého protivníka,“ říká s úsměvem Tesařová.

Nálepka favorita je po právu na straně Mostu, ale jak bylo řečeno, Kynžvart už několikrát dokázal obrat o cenné body nejednoho favorita. „My rozhodně nic nevzdáváme a budeme bojovat až dokonce,“ slibuje za kynžvartskou kabinu Tesařová před víkendovou bitvou, ve které půjde o třetí příčku.

Házená Kynžvart – DHK Zora Olomouc 24:24 (13:11).
Hořká pachuť. Kynžvart přišel o cenný skalp olomoucké Zory v závěru zápasu

„V MOL Lize nám půjde nejen o prvenství v české části, ale také o možnost dosáhnout na medailovou pozici v MOL lize,“ je si vědoma Tesařová, že Kynžvart má před sebou jedno z nejdůležitějších utkání sezony.

Následně pak čeká Západočešky finále Českého poháru, ve kterém se představí ve středu 6. března v pražské UNYP Aréně, kde se o vítěznou trofej střetne právě s Mostem. Nejen na ligové utkání s Mostem, ale také finále Českého poháru, vypraví Kynžvart pro své fanoušky autobus, když se zájemci mohou přihlásit na mailové adrese: fanklub@hazena-kynzvart.cz, kde dostanou potřebné informace.