Slovenský výběr měl v hale Kynžvartu výborný vstup do prvního dějství, obrana domácího týmu totiž měla velký problém s pokrytím rychlých útoků, z nichž těžily Barbora Königová a Karolína Matušincová.

„Byli jsme zbytečně nervózní, pravděpodobně z toho, že bychom měli doma dominovat. Měli jsme velmi špatný vstup do utkání, neproměňovali jsme šance a soupeř nás trestal za každou zmařenou šanci a za každé špatné rozhodnutí,“ zklamaně se vracel k neúspěšnému vstupu do utkání trenér Kynžvartu Peter Sabadka.

Domácí lavička zareagovala za stavu 0:3 rychlým oddechovým časem, díky tomu se domácí hráčky vrátily do hry, avšak Slovan nepolevoval ve své aktivitě a první poločas nakonec vyhrál o devět branek.

SK Liapor Witte Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Nohejbalisté Liaporu vstoupili do play-off vítězstvím nad Vsetínem

„Protivník měl velmi dobrou přechodovou fázi a každá naše špatná situace byla trestána,“ přidal Sabadka ještě k prvnímu poločasu. Druhá půle začala opatrně z obou stran. Zlom v nastaveném tempu přišel ve 41. minutě, a to když se domácím podařilo snížit na šestibrankový rozdíl.

Vzápětí to dokonce bylo jen o tři góly, o což se za aplausu domácího publika postarala Katka Dresslerová. Šaľa ale nikam při svých útočných akcích nespěchala a doufala, že svůj náskok udrží až do konce.

„Ve druhém poločase jsme měli krásné fáze, soupeře jsme dotahovali, ale pravděpodobně už chyběly síly k otočení výsledku. Soupeř duel takticky se svou šířkou kádru dohrál,“ přemítal Sabadka.

Lukáš Kuna, útočník Lázně Kynžvart
Ještě teď je mi špatně, prozradil po demolici Hranic B desetigólový Kuna

Kynžvartu se každopádně ještě podařilo snížit, a rázem to bylo o dvě trefy. Slovenský celek nakonec uklidnila Olívia Ščípová, která minutu před koncem zajistila svému týmu premiérové dva body do tabulky.

„Druhý poločas byl ale velmi vyrovnaný, z tohoto výkonu je nutné se odrazit do dalších těžkých utkání,“ dodal závěrem k hodnocení trenér Kynžvartu.

Házená Kynžvart – Slovan Šaľa 24:26 (8:17). Nejvíce branek: K. Königová 5, Bezruková 4, Božovič 4 – B. Königová 6, Ščipová 4, Ratvajská 3. Rozhodčí: Pražák – Šulc. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/4. Vyloučení: 1:3. Diváci: 200.